Mam pytanie odnośnie dotacji UE, ale według programu 2.5 promocja przedsiębiorczości. Jak wiadomo jest nowy budżet, zatem gdzie mogę starać się o dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej - firma zajmująca się klimatyzacją, ogrzewnictwem. U mnie w UP jest tylko dotacja, ale z Funduszu Pracy nie UE.

Jeżeli chodzi o dotacje z programu ZPORR 2.5 są one przeznaczone dla instytucji rynku pracy (i tylko one mogą składać wnioski). Natomiast po otrzymaniu przez daną instytucję dotacji one organizują szkolenia i nabór potencjalnych i przyszłych przedsiębiorców. Dlatego też należy śledzić wyniki konkursu i dowiadywać się bezpośrednio w wybranych organizacjach.
Nowe, dopiero co założone firmy, mogą starać się o środki z programu ZPORR 3.4. "Mikroprzedsiębiorstwa", w ramach którego można uzyskać do 50 tys. euro na inwestycje przy max. poziomie dofinansowania 65%. Termin naboru wniosków został określony na 1 marca - 30 marca 2006 r. Instytucję odpowiedzialną w Pana/i województwie za nabór i ocenę wniosków jest Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 31, tel. (032) 201 40 56, e-mail: garr@garr.pl, strona internetowa: www.garr.pl, która udziela ponadto wszelkich niezbędnych informacji.

(2006.01.30, woj. śląskie)