Działalność jednoosobowa, prowadzenie szkoleń z dojazdem do różnych miejscowości. Pytanie: czy jest szansa na otrzymanie dotacji na zakup samochodu, laptopa oraz oprogramowania? Wartość inwestycji 50 - 70 tys. zł.

Fundusze unijne dostępne są przede wszystkim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach dwóch głównych programów SPO WKP 2.3. oraz ZPORR 3.4.
Jeżeli firma istnieje na rynku do 3 lat i zatrudnia max. 10 osób to może się starać o środki z programu ZPORR 3.4. w ramach którego można uzyskać do 200 tys. zł przy max. poziomie dofinansowania 65%. Termin naboru wniosków w woj. wielkopolskim to prawdopodobnie II kwartał 2006 r.
Natomiast, jeśli prowadza Państwo działalność gospodarczą dłużej niż 3 lata to może się Pan ubiegać o środki z programu SPO WKP 2.3 w ramach którego można uzyskać max. 1 250 000 zł dotacji przy max. poziomie dofinansowania 50%. Terminy naboru wniosków, jeśli zostaną jeszcze środki to będzie to prawdopodobnie II kwartał 2006 r.
Jednakże ubieganie się o dotacje na środek transportu z góry można stwierdzić, iż taki wniosek ma bardzo małe szanse ponieważ w ramach obecnych programów nie jest to mile widziana inwestycja z uwagi na nie możność zagwarantowania iż samochód będzie używany tylko do celów projektu. Natomiast zakup środków trwałych w tym komputerów oraz wartości niematerialnych i prawnych jest jak najbardziej możliwe, lecz należy pamiętać iż min. kwotą dotacji jest 10 tys. zł (w SPO WKP). W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

(2006.03.21, woj. wielkopolskie)