Sprzedaż w 42 krajach na całym świecie! Takim dorobkiem może pochwalić się firma Dospel. Lider w branży wentylacji konsekwentnie prowadzi skuteczną politykę eksportu. Każdego roku producent poszerza swoją sieć dystrybucji o kolejne rynki zbytu.


Informacja prasowa – wrzesień 2008 r.
Czechy, Rosja oraz Niemcy były pierwszymi zagranicznymi krajami w których firma Dospel rozpoczęła sprzedaż. Klienci szybko przekonali się, że produkty opatrzone logo Dospel nie tylko oferowane są po atrakcyjnych cenach, ale często przewyższają jakością konkurencję. Sukces jaki w tych państwach odniosła spółka sprawił, że Dospel postanowił przeprowadzić ekspansję na kolejne kraje.
Wysokie zainteresowanie sprzętem Dospel pozwoliło firmie przekroczyć granice Europy. Dziś producent, m.in. wysokiej klasy rekuperatorów, wentylatorów czy nagrzewnic, swój asortyment sprzedaje w 42 krajach. Mieszkańcy Ameryki Południowej, Afryki czy Indii z powodzeniem stosują technologie polskiego producenta od lat.

- Nasza pozycja nieprzerwanie się wzmacnia, a udział firmy Dospel w rynku europejskim systematycznie rośnie. Już teraz wychodzimy na pozycję lidera. Nie spoczniemy jednak na laurach, to z pewnością nie koniec zagranicznej ekspansji. Nadzwyczaj prężnie rozwija się nasze przedstawicielstwo w Indiach, które postrzegamy jako zdobyty przyczółek do ataku na bardzo obiecujący rynek azjatycki -
wyjaśnia Prezes firmy Dospel Sebastian Myśliwiec.
Do sukcesu firmy przyczyniła się szeroka współpraca z czołowymi europejskimi producentami w branży wentylacji, którzy powierzyli Dospelowi produkcję asortymentu uzupełniającego ich ofertę. Dodatkowym kanałem sprzedaży na rynki zagraniczne, który pozwala na zwiększanie zysków, są międzynarodowe budowlane sieci wielkopowierzchniowe. Dospel od kilku lat współpracuje z największymi graczami branży DIY („do it yourself” czyli „zrób to sam”) nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.
Działania te jeszcze bardziej zwiększyły i tak już wysokie zaufanie klientów. Firma dzięki eksportowi oraz zagranicznym inwestycjom umocniła swoją pozycję na rynku, a znaczny wzrost sprzedaży umożliwił wprowadzenie najnowszych technologii do działu produkcji. By jeszcze bardziej wzmocnić swoje wyniki Dospel cały czas prowadzi działania mające na celu dalszą ekspansję na kolejne państwa świata.Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 40 krajów świata. www.dospel.com