Nowoczesne, energooszczędne i zgodne ze współczesnymi trendami architektonicznymi domy jednorodzinne przestają być w Polsce rzadkością. Rodzimi inwestorzy decydują się na projekty łączące nowoczesny design z ekologią oraz z efektywnością kosztową rozłożoną na dziesięciolecia użytkowania budynku. Aktualne oferty producentów wskazują, że od strony podaży rynek jest przygotowany na taką zmianę.

W dobie rosnących cen energii coraz większą rolę zaczyna odgrywać ekonomia − teraz nie chodzi już tylko o właściwości materiałów budowlanych, ale o funkcjonowanie budynku jako całości. Reynaers Aluminium proponuje energooszczędne, poprawione termicznie rozwiązania budowlane: system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych CP 155-LS HI, które zapewnią większą wydajność energetyczną budynku, a dla właścicieli konkretne oszczędności.

System okienno – drzwiowy CS 86-HI

Do niedawna osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła Uf (określającego stopień izolacyjności termicznej) dla przekroju przez ościeżnicę i skrzydło aluminiowe okienne na poziomie 2,0 W/m²K było jednym z najlepszych wyników w ślusarce aluminiowej. Aktualnie firma Reynaers, jako jeden z liderów w pracach nad wprowadzaniem coraz „cieplejszych” (izolowanych termicznie) okien, drzwi i fasad aluminiowo-szklanych, oferuje rozwiązanie w oknach aluminiowych pozwalające poprawić wynik Uf do poziomu 1,5 W/m²K.

Specjalnie dla tych celów został stworzony system okienno-drzwiowy CS 86-HI. System zawiera ościeżnicę o głębokości 77 mm, skrzydła – 86 mm, wielokomorowe grzebieniowe izolatory ze zbrojonego poliamidu oraz wielokomorową uszczelkę centralną i specjalne uszczelki przyszybowe.

Dla okien w systemie CS 86-HI można wybierać pomiędzy oknami stałymi, a oknami rozwieranymi czy uchylno-rozwieranymi z widocznym skrzydłem lub też ze skrzydłem niewidocznym od strony zewnętrznej okna. System ten został wzbogacony o rozwiązanie drzwi zewnętrznych w klasie HI (high insulation) poprzez specjalnie zaprojektowany ciepły próg.

System drzwi przesuwnych CP 155 LS-HI

Już w czwartym kwartale br. firma Reynaers wprowadzi na rynek system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI, który również będzie można zastosować w domach jednorodzinnych. Maksymalny ciężar skrzydła możliwego do zastosowania w systemie to 400 kg. Drzwi uzyskały bardzo dobry wynik Uf, dzięki szczelności pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą za pomocą uszczelek oraz rozbudowanym izolatorom grzebieniowym i specjalnym uszczelkom przyszybowym. Dużym ułatwieniem jest płaski próg, który podnosi także komfort użytkowania.

Systemy CS 86-HI i CP 155 LS-HI będą dostępne u autoryzowanych przedstawicieli firmy Reynaers na terenie całego kraju.

Zapytania można też kierować bezpośrednio do biura Reynaers Polska w Piasecznie: tel. (022) 715 77 77

Reynaers Polska

Firma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz wszelkich innych konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną paletę rozmiarów, kształtów i kolorów, technik otwierania i izolacji, w tym systemów modułowych. Nadają się zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej. Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Reynaers Aluminium

Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe i osłony przeciwsłoneczne. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. Przedsiębiorstwo posiada biura w 27 państwach, a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach.Rozwój proekologicznych rozwiązań budowlanych to integralna część polityki odpowiedzialności społecznej Reynaers Aluminium. Na początku 2008 roku, zainstalowano, na 16 tys. m2 dachu magazynu firmy w Duffel w Belgii (centrala firmy), największą w chwili budowy instalację fotowoltaiczną w tym kraju. Produkuje ona energię zarówno na potrzeby magazynu zakładu, jak również pobliskich osiedli mieszkaniowych.