Energy Joule jest urządzeniem, które monitoruje zużycie energii w sieci domowej i zewnętrzne warunki pogodowe. Wystarczy je podłączyć do ściennego gniazdka elektrycznego.
Energy Joule (Energy Joule Monitors Power Use & Forcasts Weather) jest urządzeniem, które monitoruje zużycie energii w sieci domowej. Wystarczy je podłączyć do ściennego gniazdka elektrycznego, żeby otrzymać dane na temat poboru energii.
Oprócz wskaźnika zużycia energii licznik obrazuje, jak kształtują się wydatki na energię. Ponadto urządzenie, za pomocą prostych symboli obrazkowych pokazuje prognozę pogody oraz temperaturę zewnętrzną. Dane te pozyskiwane są bezprzewodowo od dostawcy energii elektrycznej.
Tło wskaźnika zmienia kolor w zależności od ceny energii o danej porze. Czerwony oznacza, że elektryczność jest droga, żółty określa średnie koszty, natomiast zielony pojawia się wtedy, kiedy energia jest najtańsza.
Aktualnie urządzenie jest testowane tylko w Nowym Jorku. Nie ma informacji o tym, czy będzie możliwe jego używanie w innych miastach, w tym w Europie.

Źródło: I4U.com