Data rozpoczęcia
2007-04-13
Data zakończenia
2007-04-15

13-15.04.2007 KielceXIV Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego
i Wyposażenia Wnętrz DOM
13-15.04.2007 r.Targi DOM, organizowanie w 2007 roku już po raz czternasty, co roku przyciągają pokaźne grono zwiedzających, ale także z roku na rok zwiększa się liczba firm, prezentujących swoje oferty. Dziś to jedna z największych wystaw tej branży w południowo-wschodniej Polsce. Dla wystawców udział w targach DOM to promocja wobec 10 tysięcy potencjalnych inwestorów indywidualnych,
a także spotkania z partnerami i konkurencją.
Targi DOM są miejscem spotkań przedstawicieli całego sektora budowlanego - producentów, usługodawców, handlowców, architektów oraz instytucjonalnych i prywatnych inwestorów. To doskonała okazja do zaprezentowania i poznania rynkowych nowości oraz nawiązania korzystnych kontaktów handlowych i kooperacyjnych.
Kieleckie Targi Budowlane cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno Wystawców, jak
i zwiedzających je specjalistów z całej Polski, są również ulubioną wystawą mieszkańców Kielc i woj. Świętokrzyskiego. Co roku liczba zwiedzających przekracza 15 tysięcy. Uczestniczą w nich największe
i najprężniejsze firmy z tego sektora gospodarki. Targi DOM są rekomendowane przez Polską Korporację Targową.
W tym roku targi zostaną podzielone według czterech salonów tematycznych:
- Salon materiałów budowlanych
- Salon drzwi i okien
- Salon wyposażenia i wystroju wnętrz
- Salon usług budowlanych
- Salon wyposażenia kuchni i łazienek
Podczas targów swoją ofertę zaprezentują m.in. firmy zajmujące się produkcją i handlem materiałami budowlanymi, chemią budowlaną, oknami, drzwiami, bramami, pokryciami dachowymi, elementami wykończeniowymi itp. Nie zabraknie także propozycji firm usługowych, specjalizujących się w wykonywaniu elewacji, fasad, nawierzchni, instalacji grzewczych, wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji.
Oprócz firm z branży swoją ofertę kredytów budowlanych i mieszkaniowych przedstawią banki. Dzięki temu podczas targów można będzie nie tylko zaplanować szczegółowo budowę domu, czy wybrać jego wyposażenie, ale także dowiedzieć się o możliwości finansowania budowy. Na stoiskach banków doradcy hipoteczni od ręki będą w stanie przeprowadzić symulację konkretnego kredytu oraz przedstawić wszelkie warunki jego uzyskania. To nie jedyny magnes
dla potencjalnych inwestorów i osób planujących budowę własnego domu.
W tym roku widzowie będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć, podczas specjalnych pokazów, praktyczne zastosowanie nowoczesnych materiałów i narzędzi budowlanych.
W pawilonach wystawienniczych Targów Kielce ustawione zostaną specjalne ścianki zwiedzający będą mieli okazję na żywo obserwować wszystkie prace remontowo - wykończeniowe, a także bezpłatnie zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie m.in. malowania, tapetowania, czy układania kafelków.
W poprzedniej edycji targów bogatą ofertę przedstawiły firmy zajmujące się projektowaniem "inteligentnych" budynków, jak również firmy specjalizujące się w systemach wentylacyjnych i grzewczych. Organizatorzy zapewniają, że również podczas przyszłorocznej edycji targów DOM ta właśnie część branży budowlanej będzie wyjątkowo bogato reprezentowana.
Równolegle z targami DOM, również po raz czternasty odbędą się Targi Ogrodnicze
i Działkowe OGRÓD I TY. To wystawa, której adresatami są głównie producenci i projektanci architektury ogrodowej. Na targach można obejrzeć meble ogrodowe, altany, domki letniskowe, ogrodzenia, rzeźby ogrodowe, odlewy artystyczne, oświetlenie ogrodowe, baseny, fontanny, oczka wodne, urządzenia zraszające i nawadniające, jak również rośliny ozdobne i krzewy, sprzęt ogrodniczy, narzędzia i maszyny dla ogrodnictwa.
Podczas trwania targów OGRÓD i TY zwiedzający mogą także uzyskać informacje dotyczące projektowania, urządzania i pielęgnacji terenów zielonych, a także obejrzeć różnego rodzaju nowości związane z zagospodarowaniem działek i ogrodów.
Magnesem przyciągającym widzów jest także organizowany co roku kiermasz kwiatowy
i ogrodniczy, podczas którego można kupić kwiaty, krzewy i inne rośliny, nie zawsze dostępnych w sklepach.
Niezwykle bogata, a przede wszystkim barwna i interesująca oferta powiązanych ze sobą tematycznie, a także organizowanych w tym samym czasie targów DOM oraz OGRÓD I TY, sprawia, że ten właśnie blok wystaw przyciąga do kieleckiego ośrodka targowego wyjątkowo liczne grono zwiedzających.
Uczestnictwo w targach należy do najbardziej skutecznych form promocji. Pozwala na bezpośredni kontakt w jednym miejscu i czasie producentów z przyszłymi użytkownikami. Targi są doskonałym miejscem do przedstawienia możliwości firmy i porównania jej z konkurencją. Dają możliwość wymiany doświadczeń, zastosowania różnorodnych form promocji oraz inwestowanie w promocję, przy coraz lepszej koniunkturze, co możemy zaobserwować w obecnej chwili. Rynek materiałów i usług budowlano-instalacyjnych wraca do równowagi. Potrzeby mieszkaniowe Polaków tworzą obiecującą, wieloletnią perspektywę dla wszystkich firm związanych z budowaniem, remontowaniem, instalowaniem, wyposażaniem oraz projektowaniem. Nowością tegorocznych targów będą dni okien i drzwi oraz liczne seminaria, m. in. Konferencja poświęcona projektowaniu wnętrz skierowana do architektów, projektantów i biur projektowych przybliżająca trendy panujące w branży architektonicznej.
Nasze atuty (Targi DOM w 2006):
41% wzrostu powierzchni (od 2004 r.)
174 Wystawców z całej Polski
2.500 m2 powierzchni stoisk (netto)
15.000 zwiedzających
17.855 odsłon strony internetowej w mies. I - IV 2006
link do strony własnej dla każdego wystawcy (tzw. Targi Plus)
Więcej o Targach Dom można przeczytać na stronie organizatora: www.targikielce.pl