Problem ochrony naturalnego środowiska dotyczy wszystkich ludzi. Każdy z nas chciałby, żeby piękny las lub krystalicznie czysty potok nasze dzieci i wnuki mogły podziwiać nie tylko na obrazkach.

Dom eko jest tańszy
Gdy na początku XX wieku na ulicach pojawiały się pierwsze samochody, nikt nie myślał o ochronie środowiska. Dziś ekologia awansowała do miana jednego z największych wyzwań, jakim musi sprostać współczesny świat. Edukacja w tej dziedzinie, połączona z systematycznym wdrażaniem eko – pozytywnych rozwiązań stała się koniecznością. Nikogo już nie dziwią kontenery na plastik czy miejsca skupu zużytych baterii. Coraz częściej towarzyszy nam świadomość, że to jednostkowe wybory i decyzje mają wpływ na kondycję planety. Dlatego staramy się pakować zakupy do biodegradowalnych toreb, segregować śmieci i wyłączać komputer, gdy wychodzimy z domu. Z duchem czasu poszli także producenci materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz. Ich oferty coraz częściej obfitują w atrakcyjne dla użytkownika i jednocześnie przyjazne środowisku, rozwiązania.

Zanim zmienisz świat..
..najpierw zmień siebie. To od nas zależy czy świat, który otrzymają w spadku nasze wnuki będzie tak samo piękny jak dzisiaj. Jednym z przejawów troski o środowisko jest oszczędne gospodarowanie energią. Wystarczy rozsądnie przemyśleć wybór urządzeń oraz sprzętów domowych i kupować te, które umożliwiają wydajne zużycie energii elektrycznej. Firma Salus Controls, producent inteligentnych sterowników temperatury, należy do globalnej spółki technologiczno-produkcyjnej Computime Group Limited, założonej w 1974 roku. Computime cieszy się opinią korporacji społecznie odpowiedzialnej i zaangażowanej w sprawy ochrony środowiska. Za wiodący element swojej strategii produkcji uznaje recycling i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Dom przyjazny środowisku jest tańszy
Sterowniki temperatury z ekskluzywnej oferty Salus S-line dostosowują się elastycznie do trybu życia i preferencji domowników. Linię tworzy sześć unikalnych modeli pozwalających na oszczędne i zarazem ekologiczne zarządzanie energią w systemie dobowym lub tygodniowym. Dzięki temu można wybrać najlepszy dla siebie poziom ogrzania pomieszczenia, zależny od tego czym się aktualnie zajmujemy i czy w ogóle jesteśmy w domu. Komfortowa temperatura dla snu różni się bowiem od tej potrzebnej do efektywnej pracy czy też popołudnia przed telewizorem. Wielu ludzi wyłącza całkowicie kaloryfer na czas swojej nieobecności. – To poważny błąd. Ciepło potrzebne do wyrównania temperatury w zbyt wychłodzonym pomieszczeniu kosztuje dużo więcej, niż stałe utrzymywanie temperatury na niższym niż komfortowy poziomie – zapewnia Paweł Kulpa, odpowiedzialny za markę Salus Controls. Wysokiej jakości termostat to rozwiązanie przyjazne nie tylko dla środowiska, ale i naszej kieszeni. – Koszt sterownika nie przekracza kilkuset złotych, a już po pierwszym sezonie grzewczym możemy spodziewać się mniejszych rachunków za energię – dodaje Paweł Kulpa.
Termostaty Salus S-Line wyróżnia wyjątkowy design i prosta obsługa. Nowoczesna, dotykowa technologia Touch Ring wraz z dużym, podświetlanym wyświetlaczem LCD sprawia, że użytkowanie go jest intuicyjne i komfortowe. W wersji bezprzewodowej, produkty S-Line pracują na stabilnej częstotliwości 868MHz, co gwarantuje odporny na zakłócenia sygnał. Urządzenia wyposażono również w systemy FSC (Fail Save Code) i MCG (Multi Generated Coding). Zapewniają one szeroki wybór ustawień, dopasowanych do indywidualnych potrzeb domowników oraz dodatkowo czuwają nad czystością sygnału. Zarówno ich elegancki design, jak i wydajny, spełniający ekologiczne standardy system pracy doskonale wpisują się w funkcjonowanie nowoczesnego domu.

Źródło: ''