Wiosna zdaniem specjalistów INSTAL-PROJEKT jest najlepszym momentem na zakup grzejników. Przemawia za tym zarówno rozpoczynający się sezon prac remontowych, jak i dobre zaopatrzenie sklepów oraz atrakcyjne akcje promocyjne.

Dlaczego warto kupić grzejniki wiosną?
Koniec sezonu grzewczego to zdaniem specjalistów firmy INSTAL-PROJEKT – lidera branży grzewczej dobra chwila na przemyślenie i zaplanowanie zakupu grzejników. Jeśli mamy dokonać remontu warto „na świeżo” przeanalizować wrażenia użytkowników: co im nie odpowiadało, które pomieszczenia były zbyt zimne. Wszelkie drobne nieszczelności instalacji najczęściej ujawniają się zimą – lepiej usunąć je od razu, niż zmagać się z naprawą za kilka miesięcy, gdy w instalacji c.o. znów popłynie ciepła woda. Analiza kosztów ogrzewania w zakończonym sezonie może być dla klientów impulsem do zainwestowania w bardziej wydajne grzejniki. Zakończony sezon grzewczy pozwala także na dokonanie remontów bez większych niedogodności dla użytkowników domu czy mieszkania.

Zakup grzejników wiosną to także dobry pomysł w wypadku nowej inwestycji. „Zimą prace remontowo-budowlane ustają i sprzedaż grzejników jest bardzo niska. To sprawia, że handlowcy wstrzymują się z zamówieniami nowych dostaw i w sklepowych magazynach brakuje wielu modeli. To utrudnia dokonywanie zakupów, zwłaszcza jeśli jesteśmy zainteresowani większą liczbą grzejników lub decydujemy się na ich kupno w ostatniej chwili. Tak więc lepiej zaplanować zakup grzejników wcześniej i zamówić je z takim wyprzedzeniem by oczekiwanie na dostawę nie wstrzymywało prac instalacyjnych – zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam specjalna wersja lub kolor. Jeśli decydujemy się na standardowe model, najlepiej dokonać zakupu w kwietniu czy maju, gdy sklepy są już odpowiednio zaopatrzone przed sezonem remontowym.” – mówi Witold Wasilewski, kierownik Działu Marketingu i Rozwoju w firmie INSTAL-PROJEKT.

Wiosna to także sezon na promocje produktów instalacyjnych. INSTAL-PROJEKT proponuje swoim klientom dwie atrakcyjne promocje. Grzejniki łazienkowe z grupy Trendy: Stick, Retto i Zebra będzie można kupić w nowych wykończeniach (np. chromowany grzejnik Stick) i z nowymi funkcjami (np. podłączenie dolne grzejnika Stick 50, Zebra w zestawie z zaworem). Promocja „Nowa liga” ma zwrócić uwagę klientów finalnych i profesjonalistów z branży grzewczej na walory grzejników z grupy Trendy, łączących modne, geometryczne wzornictwo z funkcjonalnością.

W drugim kwartale 2011 promocją objęta będzie także innowacyjna i niezwykle energooszczędna grzałka elektryczna HOT2 oferowana przez Instal-Projekt, pozwalająca na dogrzewanie łazienki oraz wykorzystywanie wyposażonego w nią grzejnika jako suszarki poza sezonem grzewczym.


Źródło: ''