W marcu we Frankfurcie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największych międzynarodowych targach ISH odnoszących się do branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, instalacji wodnych i sanitarnych. Podczas tegorocznych targów, firma Dimplex zaprezentowała innowacyjne oraz przyszłościowe rozwiązania w zakresie systemów grzewczych. Wśród nowości znalazły się pompy z serii SIW 6 -11TU, WI 18, 22TU, a także cieszące się największym zainteresowaniem pompy „Splydro” LAW 9IMR, LAW 14ITR, będące połączeniem pompy ciepła powietrze-woda typu Split z wieżą hydrauliczną Hydrotower.

Dimplex na tegorocznych Targach ISH pod hasłem
Inteligentna przyszłość bez oleju, gazu i węgla

Fot. DimplexFot. DimplexPrzyszłością każdego gospodarstwa domowego jest niezależna i oszczędna technika grzewcza, uniezależniająca od oleju i gazu – paliw, których ceny z każdym rokiem wzrastają. Technologią, która zapewnia najwyższy komfort ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, bez emisji CO2, mogą poszczycić się pompy ciepła Dimplex. Wykazują się one bowiem najwyższym komfortem grzewczym przy jednocześnie bezkonkurencyjnie korzystnych kosztach eksploatacji. Są innowacyjne i przyszłościowe, gdyż dysponują nieograniczonym ciepłem ze środowiska naturalnego. Projektowane i montowane przez firmę Dimplex, pompy ciepła składają się z komponentów najwyższej jakości, a każde urządzenie przed opuszczeniem linii produkcyjnej jest kompleksowo testowane na stanowiskach pomiarowych.


SIW 6 -11TU, WI 18, 22TU – super nowości

Fot. DimplexFirma Dimplex, która oddała się całkowicie rozwojowi innowacyjnych systemów do ogrzewania i chłodzenia zalicza się do pionierów pomp ciepła w Niemczech. Efektem długoletnich prac nad optymalizacją oraz zwiększeniem wydajności pomp ciepła, są zaprezentowane w tym roku na targach ISH – nowości. Zastosowane w pompach z serii SI … TU i WI … TU nowatorskie rozwiązania m.in. elektroniczne zawory rozprężne, współpracujące ze zintegrowanymi czujnikami ciśnienia w układzie chłodniczym, najnowszy model sprężarki scrool firmy Coopeland wraz z dodatkowym wymiennikiem ciepła zwanym COP-Booster, umożliwiają osiągnięcie wysokich sprawności. COP przy parametrach B0/W35 dochodzi do 5.0 dla pomp solanka/woda, • a dla pomp woda/woda to aż 6.0 (W10/W35). COP-Booster łączy funkcję ekonomizera z funkcjami osuszacza, dzięki czemu chroni w ten sposób sprężarkę przed ciekłymi czynnikami chłodniczymi. Wskutek tego obieg chłodniczy może pracować na niższym poziomie temperatury i w ten sposób zostaje zdecydowanie zwiększona efektywność układu. Optymalnie dopasowane do siebie komponenty umożliwiają osiągnięcie wysokich współczynników wydajności i niskich kosztów eksploatacji. Nad pracą całego systemu, czyli zarówno pompy ciepła, jak i układu grzewczego, czuwa manager pompy ciepła WPM Econ Plus, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji nowoczesnej regulacji ogrzewania, takich jak przyłączenie do nowoczesnych sieci komunikacyjnych oraz programowanie czasowe ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.


Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej

Szczególnie interesującą innowacją w dziedzinie pomp ciepła, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na tegorocznych targach ISH okazała się nowa pompa ciepła powietrze-woda typu Split. „Splydro” jest to Inteligentne połączenie inwerterowej pompy ciepła przeznaczonej do ogrzewania i chłodzenia z wieżą hydrauliczną Hydro Tower. Obok minimalnych wymagań dotyczących ilości miejsca dla celów instalacji (niewielkie zapotrzebowaniu na miejsce przy ustawieniu w budynku i w ogrodzie), pompa ciepła „Splydro” marki Dimplex oferuje wyjątkowo wysoki komfort użytkowania. Daje ona bowiem możliwość pracy rewersyjnej i w gorących miesiącach lata można ją wykorzystywać opcjonalnie także do celów chłodzenia. Nadmierna ilość ciepła pobierana jest z pomieszczeń poprzez istniejące systemy ogrzewania powierzchniowego (chłodzenie ciche) lub konwektory nadmuchowe (chłodzenie dynamiczne) i odprowadzana poprzez istniejący system grzewczy. Dodatkowo, dzięki aplikacji Dimplex HeatPumpApp do iPhona i Androida możliwy jest dostęp do instalacji z pompą ciepła przez 24 godziny na dobę, również podczas podróży.

W trakcie trwającej pięć dni imprezy zwiedzający, oprócz zapoznania się z nowościami firmy Dimplex, mogli również uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące oferty, zasad działania pomp ciepła i korzyści wynikających z ich użytkowania.

Źródło: ''