Hasłem przewodnim tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2013 stało się "Budownictwo przyszłości, inteligenta Architektura". W związku z tym całość treści oraz ekspozycja wystawców skupiała się na ukazaniu inteligentnych systemów w zakresie oszczędzania, niskoenergetycznych technologii, projektowania, innowacyjnych materiałów oraz systemów zabudowy. Prezentowano także zintegrowane sterowanie oraz nowoczesny styl w zarządzaniu budynkiem.

Dimplex na Budma 2013
W tematykę targów świetnie wpisała się firma Glen Dimplex, posiadająca 40-letnie doświadczenie w rozwoju nowoczesnych, innowacyjnych, oszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp ciepła Dimplex, wykorzystujących wodę gruntową, grunt i powietrze zewnętrzne jako źródło energii cieplnej.
Czym jest pompa ciepła i jak działa? Jakie są rodzaje pomp ciepła? Jakie korzyści niesie ze sobą ich użytkowanie? Jak zainstalować pompę ciepła? Jak oszczędzać z pompą ciepła? Jaki jest związek między pompą ciepła a ekologią? Jak zmniejsza się emisja CO2 dzięki pompie ciepła? I w końcu dlaczego pompy ciepła Dimplex? Na te oraz inne pytania można było uzyskać odpowiedź od specjalistów firmy Glen Dimplex w trakcie trwania największych targów branży budowlanej w Polsce - Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2013. Bogata oferta pomp ciepła Dimplex, czołowej marki na rynku europejskim, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów i klientów końcowych poszukujących ekonomicznych rozwiązań do domów jednorodzinnych oraz większych inwestycji komercyjnych.Pompy ciepła a tematyka targów: „Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura”:

• Na tle rosnących cen energii oraz znacznych zmian klimatycznych, dla każdego gospodarstwa domowego ważne jest aby w temacie ogrzewania wybierać bezpieczną przyszłościowo, niezależną i mniej kosztowną technologię. Systemy ogrzewania pompami ciepła uniezalezniają od oleju, gazu czy węgla, oferując maksymalny komfort korzystania z ciepła i ciepłej wody użytkowej przy niewielkich kosztach eksploatacji. Przyczyniają się one do aktywnej ochrony klimatu i umożliwiają także przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.
• Technologia pomp ciepła jest w pełni rozwinięta i sprawdzona w praktyce. Pompy ciepła niezawodnie i w 100 % zasilają budynki w ciepło – nie tylko w nowym budownictwie, lecz także w zakresie modernizacji przestarzałych sytemów.
• Pompy ciepła wykazują się najwyższym komfortem grzewczym przy jednocześnie bezkonkurencyjnie korzystnych kosztach eksploatacji. Sa innowacyjne i przyszłosciowe, ponieważ dysponują nieograniczonym ciepłem ze środowiska naturalnego. Zależnie od potrzeb Dimplex oferuje „skrojone na miarę“ systemy , które posiadają tez zdolnośc integracji z istniejącym systemem ogrzewania budynku, czy to do ogrzewania i chłodzenia czy do przygotowania ciepłej wody użytkowej.