VBW Engineering znalazła się w prestiżowym gronie DIAMENTÓW FORBESA 2009, przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Ranking "DIAMENTÓW FORBESA"
opracowany został na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny wykorzystano dane uwzględniające m.in. poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.
Ranking przygotował miesięcznik gospodarczy i finansowy "Forbes" oraz firma Dun&Bradstreet.
Lista "DIAMENTÓW FORBESA" promuje firmy o dynamicznym rozwoju,
najwyższych zyskach, dużych inwestycjach w aktywa trwałe, takie jak
linie produkcyjne czy nieruchomości. Wywiadownia Dun & Bradstreet
Polska zgromadziła dane o wszystkich podmiotach gospodarczych, które
złożyły w terminie raport do Krajowego Rejestru Sądowego.
Trzecia edycja rankingu DIAMENTY FORBESA 2009 zostanie opublikowana w lutowym wydaniu miesięcznika Forbes (nr 2/2009, na rynku 28 stycznia 2009) na łamach dodatku specjalnego - raportu Diamenty Forbesa - firmy najszybciej zwiększające swoją wartość.
Miesięcznik FORBES na polskim rynku istnieje od 2004 roku. FORBES został uznany za Magazyn Roku wg Media i Marketing Polska. To prestiżowy magazyn o tematyce biznesowej, znany na świecie przede wszystkim z rankingów, począwszy od najbogatszych ludzi świata po najlepiej zarabiające gwiazdy. Autorzy Forbesa to światowe autorytety biznesu. To również autorzy dogłębnych i syntetycznych materiałów obejmujących zarówno trendy, jak i konkretne rozwiązania mikroekonomiczne. Jego znakiem rozpoznawczym jest wnikliwy reportaż na temat biznesu, rzucający wyzwanie obiegowym poglądom. Forbes jest obowiązkową lekturą każdego skutecznego menedżera.