Tegoroczne targi Securex 2012 dla wielu firm były okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć w zakresie wszelkiego rodzaju zabezpieczeń. Wśród wystawców z całego świata, nie mogło oczywiście zabraknąć firmy D+H Polska, która zaprezentowała zaawansowane systemy przeciwpożarowe i oddymiające.

D+H Polska na targach Securex 2012 - podsumowanie
W dniach 23 – 26 kwietnia bieżącego roku w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Securex 2012. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Europie Środkowej. Nic więc dziwnego, że na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiło się prawie 250 wystawców z 18 krajów m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Francji, Holandii, Izraela, Kanady, Korei, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski. Dopisali również odwiedzający zainteresowani najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych – w przeciągu czterech dni trwania targi odwiedziło ponad 22,5 tysiąca profesjonalistów.


Wśród wystawców, którzy zaprezentowali w sumie ponad 150 nowych produktów swoją obecnością zaznaczyła firma D+H Polska, która na targach Securex przedstawiła aż trzy nowe rozwiązania, jakie znalazły się w ofercie tego producenta. Pierwszą z nich jest magistrala komunikacyjna dla systemów oddymiania i naturalnej wentylacji – AdComNet. Umożliwia ona połączenie nawet kilkuset central oddymiania i naturalnej wentylacji w jeden dowolnie konfigurowalny system. Pozwala to na zmniejszenie ilości wymaganych kabli oraz daje możliwość elastycznej konfiguracji całego systemu, bez konieczności wprowadzania zmian w fizycznym okablowaniu poszczególnych elementów.


Nowością jest również system oddymiania zasilany napięciem 230 V, który idealnie sprawdza się w przypadku rozbudowanych instalacji, w których instalacja 24 V wymagałaby zastosowania drogich i uciążliwych w montażu długich przewodów, tras kablowych i elementów mocujących. Dzięki zastosowaniu zasilania 230 V, rozwiązanie firmy D+H Polska pozwala znacznie zredukować koszty okablowania, bez narażania się jednocześnie na problemy związane ze spadkami napięcia, które często są problemem rozległych instalacji typowych dla pomieszczeń takich jak przeszklone atria, budynki przemysłowe, stacje kolejowe, lotniska czy hale wielofunkcyjne. Dodatkowo, wszyscy odwiedzający stoisko firmy D+H Polska mogli zapoznać się z najnowszym modułem sterującym wentylatorami w systemach oddymiania.


Kolejną nowością w ofercie firmy D+H Polska jest pierwszy na świecie napęd do okien zasilany energią słoneczną, czyli Ventic Solar. Napęd ten, dzięki kompaktowej obudowie wyposażonej w zintegrowany, monokrystaliczny panel słoneczny, pozwala na łatwe sterowanie oknami dachowymi, fasadowymi oraz wywietrznikami bez konieczności kłopotliwego doprowadzania kabli zasilających. Rozwiązanie to pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu, nawet w przypadku okien położonych w trudno dostępnych miejscach, oraz na obniżenie kosztów inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa.


Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Gdańsku, Poznaniu oraz Stargardzie Szczecińskim.