Tabletki BRIT-STER firmy Britex sterylizują i dezynfekują instalacje wodne i klimatyzacyjne, likwidując m.in. bakterie Legionella Pneumolia, Coli, BRS i inne, a także pleśnie oraz wirusy.

Dezynfekcja klimatyzacji w tabletce

Tabletki BRIT-STER sterylizują i dezynfekują instalacje wodne i klimatyzacji, likwidując skażenia mikrobiologiczne jak np. bakterie Legionella Pneumolia, Coli, BRS i inne, pleśnie oraz wirusy. Ponadto likwidują przykry, śmierdzący zapach wody (siarkowodór, metan).

Tabletki BRIT-STER występują w dwóch rodzajach:
- MINI do wodnych instalacji domowych (w tym wanien z hydromasażem),
- MAXI do dużych instalacji wodnych oraz klimatyzacji.

Proste dozowanie zapobiega ryzyku przedawkowania, a przy okazji i zwiększonej korozji, co jest częstym zjawiskiem przy stosowaniu do dezynfekcji roztworów na bazie chlorków. Aktywny składnik BRIT-STER to Dichloroizocyjanuran sodu zgodny z PN-EN 12931

Przepisy w wielu krajach europejskich wymagają regularnego czyszczenia i sterylizacji instalacji c.w.u oraz instalacji klimatyzacji, aby zapobiec skażeniom bakteriami, które może stać się dużym problemem, np. legionelloza.

Zastosowanie BRIT-STER: wanny z hydromasażem, wanny jacuzzi, whirpool, baseny z hydromasażem, zasobniki wody, podgrzewacze wody, instalacje klimatyzacji, itp.

Tabletki BRIT-STER po dodaniu do wody szybko się rozpuszczają, mają o wiele mocniejsze działanie biocydowe niż podchloryn sodu lub jemu podobne (różne preparaty czyszczące i wybielające) ale jednocześnie są one o wiele mniej korozjotwórcze.

BRIT-STER a preparaty z podchlorynem sodu
- Tabletki BRIT-STER po dodaniu do wody szybko się rozpuszczają, mają o wiele mocniejsze działanie biocydowe niż podchloryn sodu lub jemu podobne (różne preparaty czyszczące i wybielające), ale jednocześnie są one o wiele mniej korozjotwórcze.
- Roztwory podchlorynu sodu degradują się z czasem i w określonych warunkach tracą swoją moc.
- Roztwory podchlorynu sodu są niebezpieczne (żrące) w wypadku kontaktu ze skórą lub oczyma.
- Są one trudne do magazynowania a ich zbiorniki powinny posiadać odpowietrzniki.
- Stężenia podchlorynu sodu są różne, przez co jest trudno o dokładne dozowanie poziomu czynnego chloru.