Miesięcznik Construction and Investment Journal*, uznał biurowiec Deloitte House, mieszczący się przy Al. Jana Pawła II w Warszawie, za najlepszy biurowiec w Polsce.


Oddany do użytku w czerwcu tego roku, budynek Deloitte House, został zbudowany przez firmę Skanska. Łączna powierzchnia biurowa to ok. 21 tys. m². Deloitte House jest pierwszym ulokowanym w ścisłym centrum Warszawy biurowcem o najwyższej klasie energooszczędności – budynek pomyślnie przeszedł certyfikację Green Building. Od budynków z certyfikatem wymaga się zużycia energii mniejszego o co najmniej 25% od przewidzianych w lokalnych normach budowlanych. W przypadku Deloitte House wymagania stawiane projektom GreenBuilding zostały nawet przekroczone - zużycie energii jest o 32,5 proc. niższe niż wymagane przez polskie prawo. Budynek będzie ubiegać się także o prestiżowy certyfikat ekologiczny LEED.

Firma Halton dostarczyła na obiekt Deloitte House belki chłodzące CBC z oświetleniem. Dobre parametry energetyczne dostarczonych produktów, przyczyniły się w znaczący sposób do niskiego zuzycia energii w biurowcu.

*miesięcznik o rynkach nieruchomości w Polsce, Czechach, Rumunii, Węgrzech i Słowacji