Firma DARCO powstała w 1992 r. na bazie zakładu rzemieślniczego. Kultywuje ona tradycje rodzinne i bazuje na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w produkcji elementów z blachy na potrzeby budownictwa.


Od początku działalności specjalizuje się w produkcji nasad kominowych oraz elementów techniki wentylacyjnej, kominowej i kominkowej. W swojej ofercie posiada między innymi:
- wkłady kominowe SSWK i kominy dwuścienne SSKD;
- obrotowe nasady typu TURBOWENT i samonastawne ROTOWENT;
- stałe nasady kominowe typu CAGI, H, gwiaździste itp.;
- elementy techniki wentylacyjnej;
- kompletne systemy do rozprowadzania ciepłego powietrza z kominków.
Jako firma specjalizująca się w wyrobach z blachy, oferuje swe produkty w różnych wersjach materiałowych. Wyroby wykonywane są z blachy ocynkowanej, czarnej malowanej proszkowo, chromoniklowej, kwaso- lub żaroodpornej, miedzianej oraz aluminiowej. Ponadto wykonuje wiele wyrobów nietypowych na indywidualne zamówienia klientów.
DARCO dostarcza swoje wyroby głównie na rynek krajowy współpracując z placówkami handlowymi i sieciami handlowymi: między innymi CASTORAMA i OBI oraz firmami kominkowymi, instalatorskimi a także z projektantami systemów kominowych i wentylacyjnych na terenie całego kraju. Wyroby cieszą się dużym uznaniem czego dowodem są liczne wyróżnienia przyznane naszym wyrobom przy okazji targów branżowych.
Pod aktualnym adresem firma działa od 1994 r. Od 2000 roku przeżywa intensywny rozwój, co owocuje rozszerzeniem asortymentu wyrobów. W 2001 roku firma rozpoczęła produkcję w nowo wybudowanym zakładzie w Pustkowie Osiedlu. Zakup nowoczesnych, sterowanych numerycznie maszyn do obróbki plastycznej blach spowodował rozwój nowych technik wytwarzania a co za tym idzie racjonalizację zatrudnienia oraz systematyczny wzrost zamówień, asortymentu produkcji i sprzedaży naszych wyrobów.
W sierpniu 2001 roku podjęta została decyzja o zbudowaniu i wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością wg normy EN ISO 9001:2000. Spowodowało to gruntowne uporządkowanie struktur techniczno-organizacyjnych i produkcyjnych zakładu, intensyfikację działań marketingowo-handlowych oraz wprowadzenie komputeryzacji do różnych służb zakładu, w tym technologiczno-projektowych.
18 września 2002 roku Firma DARCO uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg EN ISO 9001:2000 nadany przez Placówkę Certyfikacyjną BVQI akredytowaną przez TGA - TRÄGERGEMEINSCHAFT FÜR AKKREDITIERUNG GMBH.
Konsekwencją wdrożenia systemu jakości jest:
• wyeliminowanie problemów i udoskonalenie działań tam, gdzie jest to niezbędne dla osiągnięcia planowanej jakości;
• uruchomienie procesu ciągłego doskonalenia działalności;
• wypracowanie struktury odpowiedzialności za wyrób;
• zapobieganie powstawaniu błędów co powoduje obniżkę kosztów jakości;
• podniesienie prestiżu firmy na rynku wyrobów kominowych i wentylacyjnych;
• gwarancja stałego wysokiego poziomu jakości wyrobów.

CERTYFIKAT ISO 9001 DLA DARCO:
(po kliknięciu na certyfikat można zobaczyć jego powiększenie)