Firma Darco wprowadziła do sprzedaży regulator ART-1, który może być stosowany do sterowania pracą trzech różnych urządzeń.

Darco: Uniwersalny regulator ART-1

ART-1 posiada funkcje:
- Sterowanie prędkością obrotową aparatu nawiewnego ANeco lub poprzez dodatkowy regulator TR-100 standardowym aparatem nawiewnym. Regulacja jest możliwa w trybie pracy ręcznej oraz automatycznej - na podstawie pomiaru temperatury gorącego powietrza na wylocie z kominka poprzez sondę pomiarową temperatury w kominku. W trybie automatycznym aparat jest załączany przy temperaturze 42 ºC i osiąga pełną prędkość przy temperaturze 100 ºC. W trybie pracy ręcznej można regulować prędkość skokowo (co 10%). Prędkość turbiny aparatu jest wskazywana na wyświetlaczu jako procent wartości maksymalnej.
- Sterowanie prędkością obrotową Turbowentu hybrydowego Ø150 – 200. Urządzenie posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego z 4 strefami czasowymi, w których możliwe jest zaprogramowanie różnych obrotów nasady
- Regulację temperatury w pomieszczeniu poprzez sterowanie grzejnikowym siłownikiem termicznym (24V DC max. 3 W obciążenia), z możliwością programowania różnych temperatur w 4 strefach czasowych.

Dane techniczne ART-1:
Napięcie 24 V DC
Max. pobór mocy ( łącznie z siłownikiem termicznym) 6 W
Warunki otoczenia 0-5oC, 10-90% wilgotność
Stopień ochrony IP 20
Sonda temperaturowa kominka (opcja) KTY 84
Zakres mierzonej temperatury w kominku 0-150oC
Zakres prędkości nasady hybrydowej 0-450 obr./min
Ilość stref czasowych 4
Tryby sterowania aparatu nawiewnego ANeco Ręczne/automatyczne
Kolor panela Szary/inne na zamówienie
Wymiary 155x75x51 mm
Waga 0,28 kg

Źródło: Darco Sp. z o.o.