Dante, Vienna i Kendal to wyjątkowo dostojne modele w ofercie firmy Glen Dimplex. Gdyby je upersonifikować, zyskały by miano arystokratów wśród kominków elektrycznych. Imponujących rozmiarów, wytworne, eleganckie i kunsztownie wykonane, wpiszą się w wystrój przestronnych bibliotek, eleganckich salonów i przytulnych sypialni, których urok podkreśli niezwykle realistyczny efekt płomienia Optiflame.

Dante, Vienna, Kendal marki Optiflame - elektryczne kominki do wnętrza z klasą
Są takie wnętrza, które swoją powierzchnią oraz aranżacją wzbudzają podziw i szacunek, a także skłaniają do tego, żeby w nich dumać, wypoczywać i czytać książki. Piękne meble i dopełniające wystrój dodatki to zaledwie połowa sukcesu w osiągnięciu takiego efektu. Całą aranżację dopełni wyposażenie mieszkania, bądź domu w kominki Dante, Vienna lub Kendal, które budują nastrój zarówno swoim majestatycznym designem, jak i niezwykle realistycznym efektem płomienia Optiflame. Każdy z kominków wyposażony został w największy w ofercie firmy Glen Dimplex, 32’calowy wkład kominkowy, który zakupić można również jako osobny produkt.


Aranżacja w wielkim stylu


Opisywane modele marki Optiflame oprócz niestandardowego rozmiaru poszczycić się mogą nieszablonową stylistyką. Kominki Dante oraz Vienna idealnie wpisują się we wnętrza w stylu retro, dopełniając klasyczną i gustowną aranżację swoim eleganckim wyglądem. Ich fornirowane obudowy w kolorze orzecha cechuje precyzja wykonania, bogata ornamentyka oraz ręcznie wykonane detale. Kominki będą się zatem pięknie komponować z meblami stylizowanymi na stare, zwłaszcza gdy urok rzeźbionych dekoracji pokreśli rozchodzący się po pomieszczeniu blask płomieni. Z kolei kominek Kendal wykonany jest w stylu prowansalskim. Cechą, która nadaje mu sielankowego i finezyjnego wyrazu, charakterystycznego dla stylu prowansalskiego jest z pewnością pergaminowy kolor obudowy. Kominek Kendal spełni swoją rolę wkomponowany w przytulną, sielską aranżację, na którą składałyby się drewniane podłogi, ozdoby wykonane z kamienia, bujna roślinność oraz stylizowane meble, w tym obowiązkowy kredens z szufladkami.


Funkcje dla wymagających


Wnętrza w stylu retro bądź prowansalskim pomimo, iż kojarzą się z przedmiotami starymi bądź na takie stylizowanymi wbrew pozorom mogą być bardzo współczesne. Najlepszym dowodem na to, że klasyka nie wyklucza zastosowania nowoczesnych technologii są kominki elektryczne Dante, Kendal i Vienna marki Optiflame. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie brudzą sadzą, popiołem, nie generują spalin, a także nie wymagają skomplikowanego montażu. Wystarczy podłączyć je do prądu, aby bez względu na porę roku cieszyć się efektem płonących polan i przyjemnym ciepłem. Każdy z modeli wyposażony został w termowentylator o mocy 1,6 kW, dzięki któremu swobodnie uruchomić można funkcję grzania z możliwością regulacji jego natężenia za pomocą pilota zdalnego sterowania. Natomiast w czasie letnich miesięcy możemy wyłączyć funkcję grzewczą i korzystać jedynie z efektu płomienia. Zainteresowanych kosztem ekspoatacji z pewnością ucieszy fakt, iż pobór energii przez efekt optyczny wynosi 300 W, co oznacza około 18 gr/h. Ukłonem w stronę alergików jest dodatkowa funkcja, w którą wyposażone zostały kominki, a mianowicie możliwość oczyszczania powietrza z alergenów, zanieczyszczeń i pyłków. Funkcja Sleep - ustawienie automatycznego czasu wyłączenia dodatkowo wpływa na komfort użytkowania modeli marki Optiflame.


Wolnostojące kominki elektryczne Dante, Vienna i Kendall marki Optiflame to sposób na zaaranżowanie przestrzeni w komfortowy i gustowny sposób. Modele będą się ciekawie prezentowały się w przestronnych pomieszczeniach - wytwornych gabinetach, eleganckich salonach, przytulnych przydomowych bibliotekach, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi w domowym zaciszu.


Nowości w ofercie firmy Glen Dimpex:


Kominek elektryczny Dante:
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: Kominek + Obudowa
Kolor obudowy/ramy: orzech
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1250x1380x500 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
Cena brutto: 5390, 00 zł

Kominek elektryczny Vienna:
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: kominek elektryczny z obudową
Kolor obudowy/ramy: orzech
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1200 x 1534 x 565 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
Cena brutto: 5390, 00 zł

Kominek elektryczny Kendal
Efekt płonących polan Optiflame
Typ: kominek elektryczny z obudową
Kolor obudowy/ramy: pergamin
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1264 x 1600 x 512 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
Cena brutto: 5 690, 00 zł
Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami. Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.