Duński producent systemów ogrzewania i klimatyzacji otwiera nowy zakład produkcyjny na terenie Łódzkiej SSE. Firma zainwestuje 65 mln zł i utworzy 250 miejsc pracy.

Danfoss Sp. z o.o. jest spółką z kapitałem duńskim, częścią międzynarodowej grupy Danfoss. Produkuje systemy ogrzewania i klimatyzacji, maty grzewcze i pompy ciepła. W listopadzie 2007 roku firma uzyskała zezwolenie na działalność w Grodzisku Mazowieckim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Do czerwca br. Danfoss zainwestował już blisko 40 mln zł i zatrudnił 150 pracowników.

Duński inwestor rozbudował istniejący zakład, wznosząc nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 6500 m kw. wyposażoną w nowoczesne linie technologiczne. Nowa fabryka będzie produkować rocznie około 30 tysięcy pomp ciepła, które w 95% trafią na eksport, na rynki krajów Unii Europejskiej. Jednocześnie firma zobowiązała się, że do końca 2012 roku zainwestuje łącznie 65 mln zł i utworzy co najmniej 250 miejsc pracy. Zarząd ŁSSE jest zadowolony ze współpracy z inwestorem i deklaracji rozwoju firmy na terenie strefy. Natomiast Danfoss zapowiada kolejne inwestycje, rozbudowę nowego zakładu i podniesienie jego wydajności.

Źródło: PAIiIZ