Firma Danfoss po raz drugi zdobyła 3 miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Danfoss kolejny raz w gronie liderów odpowiedzialnego biznesu
Ranking Odpowiedzialnych Firm jest zestawieniem największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Wyniki Rankingu są rezultatem ankiety rozsyłanej do firm, weryfikującej odpowiedzialne przywództwo, dialog z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczną. Ankieta jest modyfikowana corocznie pod kątem zmian zachodzących na rynku oraz z uwzględnieniem zwiększającej się ilości firm zaawansowanych w proces wdrażania rozwiązań z zakresu odpowiedzialności biznesu.

W szóstej edycji rankingu udział wzięło 148 firm z różnych branż, wypełniając ankietę składającą się z 66 zamkniętych pytań. Ranking składał się z klasyfikacji ogólnej, przedstawiającej ocenę działań CSR wszystkich uczestników oraz ocenę firm według kategorii.

Danfoss został zakwalifikowany do kategorii: produkcja przemysłowa i chemiczna. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła firma Cemex Polska, natomiast druga pozycja należała do Toyota Motor Manufacturing Poland. Ranking tej kategorii wyglądał następująco:

1. Cemex Polska Sp. z o.o.
2. Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.
3. Danfoss Poland Sp. z o.o.
4. PBG SA
5. ABB Sp. z o.o.
6. Lafarge Cement SA
7. Sitech sp. z o.o.
8. Grupa ATLAS
9. VELUX, GK
10. Skanska Property Poland Sp. z o.o.
11. Sharp Manufacturing Poland Sp. z o.o.
12. Aesculap Chifa Sp. z o.o.
13. Elektrotim SA


„Szeroko rozumiana odpowiedzialność jest w Danfoss wartością niezwykle istotną dlatego tak dużo uwagi poświęcamy na wdrażanie zasad CSR w naszej organizacji. Fakt, iż dostajemy tak ważne wyróżnienie po raz drugi z pewnością świadczy, że obrana przez nas strategia jest skuteczna.” – Powiedziała Karolina Barcewicz, Kierownik ds. Komunikacji w Danfoss Poland.

Organizatorem Rankingu Odpowiedzialnych firm jest Dziennik Gazeta Prawna. Metodologię badania opracowali dr Bolesław Rok, ekspert z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor badania. Za weryfikację informacji odpowiada firma PwC.

Danfoss Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Firma jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań energooszczędnych, które sprzyjają oszczędzaniu energii i pomagają sprostać wyzwaniu, jakim są zmiany klimatu. Do naszych specjalności należą chłodnictwo żywności, systemy klimatyzacji, sterowanie silnikami elektrycznymi i ogrzewaniem w budynkach – a także rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, np. słonecznej. Do Grupy Danfoss należy również spółka Sauer-Danfoss, która zalicza się do największych na świecie producentów hydrauliki mobilnej. Już od 79 lat rozwijamy nasze kwalifikacje w zakresie rozwiązań energooszczędnych. Dzisiaj Danfoss zatrudnia łącznie 23500 pracowników w tym w Polsce blisko 1200 osób. Więcej o firmie Danfoss można przeczytać na stronie www.danfoss.pl
Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.