Firma Danfoss zdobyła 3 miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Danfoss branżowym liderem odpowiedzialnego biznesu
W rankingu udział wzięło 137 firm z różnych branż, wypełniając ankietę składającą się z 65 zamkniętych pytań. Firmy oceniane były pod kątem: odpowiedzialnego przywództwa, dialogu z interesariuszami, zaangażowania społecznego, odpowiedzialnego zarządzania i innowacyjności społecznej. Ranking składał się z klasyfikacji ogólnej, przedstawiającej ocenę działań CSR wszystkich uczestników oraz ocenę firm według wyznaczonych kategorii. W tym roku wyróżniono siedem następujących kategorii:

• bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy,
• dobra konsumpcyjne,
• farmacja i medycyna,
• paliwa i energetyka,
• produkcja przemysłowa i chemiczna,
• telekomunikacja, technologia, media i rozrywka,
• transport, usługi, handel.

Danfoss został zakwalifikowany do kategorii: produkcja przemysłowa i chemiczna. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Toyota Motor Manufacturing Poland, natomiast druga pozycja należała do Cemex Polska. Ranking tej kategorii wyglądał następująco:

1. Toyota Motor Manufacturing Poland
2. Cemex Polska
3. Danfoss Sp. z o.o.
4. ABB
5. Toyota Motor Industries Poland
6. Górażdże Cement
7. Velux, GK
8. Laferge Cement SA
9. Sharp Manufacturing Poland
10. Atlas, GK

„Jestem bardzo dumny z tej tak ważnej nagrody. Działania CSR prowadzimy od wielu lat. W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się poddać nasze zmagania ocenie. Tym bardziej cieszy mnie tak wysoka pozycja i to w tak zacnym gronie.” – Powiedział Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Danfoss Sp. z o.o.

Metodologię badania przygotował dr Bolesław Rok ekspert z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Weryfikacją informacji zajęli się przedstawiciele firmy PwC. Organizatorem Rankingu Odpowiedzialnych firm jest Dziennik Gazeta Prawna.

Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, a także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka Wodno-Ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni. Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników, w tym w Polsce ponad 1000 osób.Źródło: ''