Daikin Europe N.V. prezentuje dwa nowe typoszeregi klimakonwektorów.

Daikin: Nowe klimakonwektory
Urządzenia kasetonowe FWF-B 600 x 600 i FWC-B 900 x 900 charakteryzują się stylowym wyglądem, lepszymi parametrami pracy oraz dużym wyborem sterowników i akcesoriów (włączając opcję świeżego powietrza). Obydwa typoszeregi mogą być stosowane w instalacji 2-rurowej i 4-rurowej. Seria FWC-B jest również wyposażona w panel z nawiewem obwodowym umożliwiający dystrybucję powietrza 360° oraz w energooszczędny silnik prądu stałego.


Komfort i styl
Nowe kasety międzystropowe dostępne są w kolorze białym RAL9010, który pasuje do każdego rodzaju wnętrza.Nawiew powietrza został ulepszony oraz wzorzec nawiewu może być zmieniany poprzez zamknięcie jednej lub dwóch klap. Dostępna jest również opcja nawiewu świeżego powietrza. Kaseta FWC-B 900 x 900jest ponadto wyposażona w panel dekoracyjny z obwodowym nawiewem zapewniający równomierny nawiew i jednorodną temperaturę w pomieszczeniu.


Elastyczność
Nowe typoszeregi klimakonwektorów posiadają w standardzie w pompkę skroplin, więc odprowadzenie kondensatu nie stanowi problemu. Wszystkie jednostki mogą pracować w instalacji 2-rurowej jak i 4-rurowej oraz mogą być wyposażone w różnorodne sterowniki i akcesoria. Niski poziom głośności pracy od 30dB(A) do 45dB(A) przy niskiej prędkości, w zależności od modelu sprawia, że urządzenia te są odpowiednie dla każdej aplikacji. Zużycie energii jest również niewielkie dzięki zastosowanemu w nowych kasetach 900 x 900 silnika DC

Źródło: Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.