Spółka Daikin Europa NV porozumiała się w sprawie nabycia ROTEX Heating System GmbH.
Spółka Daikin Europa NV, w pełni zależna od Daikin Industries, osiągnęła porozumienie w sprawie nabycia ROTEX Heating System GmbH – niemieckiego producenta ogrzewania. Ostateczne przeniesienie własności spodziewane jest 1 października 2008 r.
Zauważalny jest w Europie trend zastępowania piecy na tradycyjne paliwa, na piece zużywające energię elektryczną - jako rozwiązania chroniące środowisko.
Ponadto od momentu użycia pomp ciepła do podgrzewania wody w 2006 r., w europejskiej branży grzewczej ta działalność Daikin została zauważona i uznana za system o wysokiej efektywności energetycznej. Ekspansja sprzedaży od około 4 miliardów jenów w 2006 r. osiągnęła 10 mld jenów w 2007 r.
ROTEX jest spółką z siedzibą w Niemczech, jak również w innych krajach, w tym Włoszech i Francji, produkującą i sprzedającą wysokowydajne kotły kondensacyjne, systemy ogrzewania podłogowego, ogrzewacze wody, kolektorów energii słonecznej i innych produktów. Firma posiada również solidną sieć sprzedaży i szerokie know-how w zakresie ogrzewania.
Zakup ten pozwoli Daikin Group przyspieszyć rozbudowę własnego działu ogrzewnictwa poprzez zwiększenie oferty o produkty o niskiej emisji CO2 i wzmocnienie swojej sieci sprzedaży.