150.000 sprzedanych systemów Altherma Daikin.

Daikin liderem w wysokowydajnych pompach ciepła
Wprowadzone do oferty Daikin w 2006 roku, pięć lat później sprzedane ponad 150.000 sztuk - oto system Altherma. Dzięki takiemu wynikowi Daikin jest obecnie liderem na rynku systemów pomp ciepła w Europie.

Daikin Altherma
Altherma firmy Daikin to kompletny system grzewczo-chłodzący oparty na technologii pompy ciepła powietrze-woda, służący do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest to elastyczna i ekonomiczna alternatywa dla kotłów paliwowych, posiadająca dodatkowo opcję chłodzenia. Parametry sprawności energetycznej, jakimi charakteryzuje się Altherma, czynią ją idealnym rozwiązaniem w zakresie redukcji zużycia energii i emisji CO2. Altherma to system split składający się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej z możliwością podłączenia do wszystkich standardowych niskotemperaturowych grzejników radiatorowych, podłogowych systemów grzewczych oraz klimakonwektorów.

Altherma
Do wytwarzania ciepłej wody użytkowej system Altherma może współpracować z kolektorami słonecznymi.
System Daikin Altherma (pompa ciepła powietrze-woda) uzyskuje do dwóch trzecich energii cieplnej z powietrza atmosferycznego, inaczej niż tradycyjne systemy grzewcze oparte na spalaniu paliw kopalnych.
Jedna trzecia zużywanej energii elektrycznej wykorzystywana jest do uruchomienia sprężarki oraz podniesienia temperatury uzyskanego ciepła do zadanego poziomu. To właśnie dlatego pompa ciepła Daikin Altherma zmniejsza emisje dwutlenku węgla o ponad 50% w porównaniu do systemów wykorzystujących paliwa kopalne oraz powoduje to również obniżenie rachunków za energię elektryczna o ponad 30%.

>>pełna informacja prasowa w języku angielskim