Firmę Daikin Europe N.V. założono w 1973 roku w Ostendzie w Belgii jako część Daikin Industries Ltd. Oprócz europejskiej produkcji i centrali administracyjnej, firma Daikin Europe N.V. posiada również centrale sprzedaży i marketingu w EMEA (Europa/Bliski Wschód/Afryka).

Daikin Europe N.V.
Zakład produkcyjny Daikin Europe N.V stał się jednym z najbardziej postępowych zakładów tego typu w Europie z ponad 150 000 m2 przestrzeni produkcyjnej i administracyjnej przeznaczonej do produkcji najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do chłodzenia i grzania na rynek przemysłowy, komercyjny i mieszkaniowy. Dzięki zaangażowaniu europejskich zakładów produkcyjnych w Pilznie i Brnie (Czechy) oraz Cecchina i Milan (Włochy), Güglingen (Niemcy) i Cramlington (Wielka Brytania) zwiększono wydajność i zoptymalizowano czasy realizacji na wszystkich rynkach.

Jako centrala EMEA, firma Daikin Europe N.V. jest odpowiedzialna za ponad jedną czwartą produkcji Grupy Daikin. Firma produkuje i sprzedaje wyposażenie na odmienne rynki Europy, krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Firma jest właścicielem oddziałów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Francji, Belgii, Grecji, Portugalii, Polsce, Europie Centralnej, Republice Południowej Afryki, Holandii, na Bliskim Wschodzie i w Szwecji. Daikin Europe N.V posiada również sieć niezależnych dystrybutorów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz biura w Moskwie, Irlandii i Turcji.

Kompletne rozwiązania HVAC-R
W ciągu ponad 80-letniej historii, firma Daikin Industries Ltd. (firma macierzysta Daikin Europe N.V.) urosła od producenta komfortowych produktów przeznaczonych do chłodzenia do dostawcy kompletnych rozwiązań pokrywających cztery kluczowe obszary: komfortowe systemy mieszkaniowe, zaawansowane systemy grzewcze oparte na energooszczędnej technologii pompy ciepła, systemy i chłodnice centrali klimatyzacyjnej na rynek przemysłowy oraz urządzenia chłodzące. Wszystkie produkty są szeroko znane ze względu na ich wysoką jakość oraz zalety wynikające z siły tradycji Daikin jako pioniera w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych.

Dzięki przejęciu niemieckiego producenta rozwiązań grzewczych Rotex GmbH w październiku 2008 roku, firma Daikin Europe N.V. powiększyła swoją ofertę i rozwinęła swoją pozycję na rynku urządzeń grzewczych. Rotex jest wiodącą firmą, znaną ze swoich zaawansowanych rozwiązań grzewczych – energooszczędnych bojlerów, solarnych i podłogowych rozwiązań, które idealnie uzupełniły ofertę pomp ciepła Daikin.

Osiągnięcia Daikin to między innymi wysoka pozycja na liście innowacji przemysłowych. Technologia VRV® (Variable Refrigerant Volume) zrewolucjonizowała rynek w 1982 roku i po 25 latach i 3 generacjach systemów VRV® nadal może poszczycić się wiodącą pozycją na rynku. Ta technologia to idealne rozwiązanie w zakresie zapewniania komfortu i jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań klimatyzacyjnych przeznaczonych do budynków, hoteli i innych obiektów komercyjnych. Przełomowe innowacje, takie jak systemy odzyskiwania ciepła VRV® III i VRV® charakteryzują się większym poziomem komfortu oraz wyższym współczynnikiem energooszczędności w porównaniu do VRV® poprzednich generacji. Do mniejszych zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych, Daikin poleca gamę Split i Sky Air. Kolejną innowacją Daikin jest sprężarka sterowana inwerterem, stosowana w całej gamie produktów zwiększa zarówno komfort jak i wydajność systemu.

Pakiet Conveni, to godne uwagi połączenie systemu chłodniczego oraz chłodzenia i grzania. To nagrodzone rozwiązanie zapewnia optymalną wydajność, prostą instalację i możliwość kontroli hałasu w przemyśle spożywczym. Dzięki funkcji odzyskiwania ciepła i sterowaniu inwerterem, wydajność produktów wzrasta o 60% w okresie zimowym i 20% w okresie letnim przy średnich rocznych oszczędnościach rzędu do 50% w zależności od klimatu regionalnego.

Firma Daikin nieprzerwanie inwestuje w technologie i produkty, które są coraz bardziej wydajne. Prestiżowy model firmy przeznaczony na rynek mieszkaniowy, Ururu Sarara, to wysokowydajne połączenie grzania, chłodzenia, nawilżania i wentylacji. Dzięki japońskiej technologii Ururu wilgoć jest pochłaniana z powietrza atmosferycznego i równomiernie rozprowadzane przez jednostkę wewnętrzną po całym pomieszczeniu. Najnowocześniejsza technologia oraz 50-letnie doświadczenie Daikin w produkcji pomp ciepła pozwoliły na 5-krotną oszczędność energii oraz zmniejszenie emisji CO2.

Daikin Emura to komfortowy system "wszystko w jednym", który charakteryzuje niebywała energooszczędność, łatwa obsługa oraz elegancki wygląd nadający się do każdego wnętrza. Oprócz dyskretnego wyglądu, system charakteryzuje obecność wyjątkowych funkcji, takich jak inteligentny czujnik, który dynamicznie dostosowuje wydajność systemu na podstawie obecności osób w pomieszczeniu. Firma Daikin jest znana z uwagi jaką przywiązuje do jakości i innowacji, przykładem takiego podejścia może być sterowanie inwerterem, które decyduje o wyjątkowości systemu, zarówno w zakresie wyglądu jak i stosowanej technologii.

System Altherma Daikin przenosi wyjątkowe zalety technologii pompy ciepła na mieszkaniowy rynek grzewczy. System ten charakteryzuje większa energooszczędność oraz mniejsza emisja CO2 w porównaniu do tradycyjnych systemów opartych na paliwie kopalnym. Gama obejmuje wersję niskotemperaturową, która nadaje się idealnie do niskotemperaturowych grzejników i ogrzewania podłogowego w nowoczesnym budownictwie oraz wersję wysokotemperaturową odpowiednią do istniejących wysokotemperaturowych grzejników w remontowanych budynkach. To decyduje o tym, że Altherma Daikin to idealne i kompletne rozwiązanie na rynek mieszkaniowy. Wersję niskotemperaturową wyposażono w funkcję chłodzenia, a obydwie wersje można dodatkowo wyposażyć w panele do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz panele solarne, aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko. Niskotemperaturowa wersja Althermy Daikin to pierwsza na rynku pompa ciepła wyróżniona Europejską Etykietą Ekologiczną.

Zrównoważone rozwiązania komfortowe
Bezwzględnym priorytetem dla firmy Daikin Europe N.V. jest troska o środowisko. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu technologii pomp ciepła przeznaczonej na rynek przemysłowy, mieszkaniowy i komercyjny uzyskano wyjątkową energooszczędność i mniejszą emisję CO2. Daikin Europe N.V. angażuje się w zmniejszenie wpływu na środowisko na etapie cyklu rozwojowego produktów, począwszy od fazy projektowej poprzez produkcję i instalację skończywszy na recyklingu i rekuperacji na ostatnim stadium eksploatacji urządzenia.

Wszystkie te działania wyznaczają prosty cel Daikin Europe: kontynuowanie rozwoju i produkcji systemów przemysłowych i komfortowych na najwyższym możliwym poziomie w zakresie jakości oraz uzyskanie pozycji numer jeden na rynku dzięki przywództwie w zakresie ochrony środowiska.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat organizacji oraz gamy produktów Daikin Europe N.V., odwiedź stronę Daikin Europe www.daikin.eu.Źródło: Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.