Duża moc, najwyższa jakość, bezpieczeństwo, łatwość montażu i doskonały wygląd to główne cechy kolektorów słonecznych, które Monier wprowadzi do swojej oferty w czerwcu br. Co więcej użycie solarów pozwala oszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na ogrzanie wody.

Dachy pełne energii z Monier
Słoneczna energia dachu Monier
Kolektory słoneczne to urządzenia pozwalające przetwarzać promieniowanie słoneczne w energię cieplną przeznaczoną do ogrzewania wody użytkowej oraz pomieszczeń. Wg badań OBOP 86% Polaków słyszało o tych urządzeniach. Wyniki pokazały także, że trzy czwarte osób z grupy, która słyszała o kolektorach byłoby zainteresowane ich kupnem. W najbliższym czasie będą mieli taką okazję – w czerwcu br. Monier wprowadza do swojej oferty systemy kolektorów słonecznych. Ich trzon stanowią wysokowydajne płaskie kolektory BRAAS InnoSol TCA2.

„Do tej pory firma Monier znana była z najwyższej jakości pokryć dachowych. Nasze dachy są trwałe, nowoczesne i efektowne a od czerwca również bardzo efektywne! Już 1,5 m2 powierzchni kolektorów BRAAS InnoSol dla 1 osoby pozwala zredukować koszty podgrzewu ciepłej wody w ciągu roku o ponad 60%. W miesiącach letnich system wysokowydajnych kolektorów słonecznych BRAAS InnoSol TCA2 może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym” – mówi Łukasz Grzywacz, Product Manager systemów solarnych.

Kolektory słoneczne BRAAS – stylowe i efektywne zwieńczenie dachu
Obok kolektorów w skład nowej kategorii produktów w ofercie Monier weszły mocowania do kolektorów oraz dachówki przejściowe idealnie pasujące do dachów każdego typu (wizualnie dopasowane do dachówek Braas i RuppCeramika) oraz pełna oferta akcesoriów. Monier dba, bowiem nie tylko o najlepszą jakość oferowanych kolektorów, ale również o to by ich montaż poprawił estetykę dachu. Systemy doskonale prezentują się na dachu oferując możliwość montowania ich zarówno w połaci jak i na niej. W ofercie znalazły się także wysokiej jakości zbiorniki ciepłej wody InnoSol FW z zamontowaną fabrycznie stacją solarną, regulatorem i osprzętem hydraulicznym oraz wysokosprawne zbiorniki dwufunkcyjne InnoSol CW+ ze zintegrowanym solarnym systemem warstwowym zapewniającym szybki dostęp do ciepłej wody. Braas oferuje także pozostałe elementy systemu solarnego ułatwiające montaż oraz zapewniające kompletny system najwyższej jakości dla wygody klienta. Dzięki temu kompletny system solarny możemy nabyć u jednego dostawcy.Grupa Monier to nie tylko światowy lider wśród dostawców materiałów służących do pokrycia dachów spadzistych, ale także w zakresie wprowadzanych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie systemów dachowych, kominowych czy wentylacyjnych. Grupa obecna jest w 42 krajach na czterech kontynentach. Dekady doświadczenia, szeroka gama produktów oraz innowacje wyznaczające trendy umożliwiają firmie wykorzystanie pełnego potencjału dachu w interesie konsumentów oraz przyszłych pokoleń. W 2009 r. Monier zatrudniał 9,667 pracowników i generował sprzedaż na poziomie €1.245 mld.
Więcej informacji na www.monier.comŹródło: ''