Rozmowa z właścicielami DABROwentu: Katarzyną i Maciejem Dąbrowskimi.

DABROwent - entuzjazm i zapał
Aldona Rybka WENTYLACJA.COM.PL: Rok 2011 za nami. Jaki był dla DABROwent?

Maciej Dąbrowski DABROwent: Za nami rok obfitujący w duże zmiany. Najważniejsze to powiększona kadra, z którą wspólnie staramy się rozwijać DABROwent. Razem wytyczamy cele, do których konsekwentnie dążymy.

Kasia Dąbrowska DABROwent: Zespół, który stworzyliśmy czuje pełną współodpowiedzialność za losy firmy - co mamy nadzieję przekłada się na Klienta i na jego zadowolenie ze współpracy z nami.

M.D.: Kolejną zmianą dla nas była zmiana siedziby we wrześniu ubiegłego roku. Nowe miejsce dało nam nowe możliwości, przede wszystkim magazynowe – co pozwala nam w większym stopniu zaspokajać potrzeby naszych Klientów. Reasumując – miniony rok zaliczamy do udanych.

A.R.: Jakie mają Państwo plany na 2012?

K.D.: Niewątpliwie dalszy rozwój. Takie plany chyba ma każda firma. Nikt nie chce się cofać. Nadal będziemy stawiać na kompleksowość obsługi naszych Klientów. Mamy w planach kilka, wydaje nam się, ciekawych pomysłów rozszerzenia naszej oferty, ale jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić...

M.D.: Chociaż o jednym z nich możemy już wspomnieć – chcemy poszerzyć kompleksowość oferty dla naszych Klientów o możliwość skorzystania z naszych usług w zakresie regulacji i precyzyjnych pomiarów instalacji wentylacyjnej. Poczyniliśmy już w tym kierunku konkretne kroki – posiadamy najnowocześniejszy balometr i anemometry z różnego rodzaju rękawami pomiarowymi.

A.R.: Pracujecie Państwo razem. Czy to nie przeszkadza?

K.D.: Często zadaje nam się to pytanie. Pracujemy razem... od zawsze. I chyba nam się to udaje.
Nie przeszkadza nam to – każdy ma swoje sprawy, staramy nie oceniać się nawzajem.

M.D.: Dobra atmosfera w firmie jest bardzo istotna – u nas chyba tak jest. Należałoby jednak o to zapytać resztę kadry.

A.R.: Jakie jest Państwa zdanie na temat kryzysu?

M.D.: Trudno nam to ocenić. Patrząc tylko na naszą branżę są firmy, które mają problemy ale są i takie, które odnotowują rekordowe zyski. Mam wrażenie, że tych pierwszych jest chyba zdecydowanie mniej i pojawia się jeszcze pytanie: co tak naprawdę ma decydujący wpływ na ich kłopoty?

K.D.: Niewątpliwie żyjemy w niepewnych czasach, dlatego staramy się zachowywać ostrożność i pokorę.

A.R.: "Wentylacja jest nasza pasją". Czy są też inne pasje?

M.D.: Wentylacja zajmuje większą część naszego życia, ale oprócz tego oczywiście mamy inne pasje – rok temu kupiłem motocykl, to „naked” o jakim marzyłem od dawna. Daje on mi wielką frajdę.

K.D.: Mnie fascynują samoloty. Chciałabym, kiedyś przepracować choć jeden dzień na dużym europejskim lotnisku, a może i nawet w fabryce Boeinga (uśmiech).

A.R.: Życzę dalszych sukcesów i bardzo dziękuję za rozmowę.

K.D., M.D.: Dziękujemy.


Pomimo założenia firmy w nienajlepszej sytuacji na rynku i silnej konkurencji, DABROwent bardzo dobrze poradził sobie, działając nie tylko lokalnie, ale i poza Bydgoszczą. Marka DABROwent zaledwie po kilku miesiącach działalności jest dobrze rozpoznawana w branży, a w 2010 roku powstanie firmy określono debiutem roku. Właściciele firmy - Katarzyna i Maciej Dąbrowscy - z optymizmem spoglądają w przyszłość i odnotowują kolejne sukcesy. 2-osobową działalność przekształcili w firmę zatrudniającą aktualnie kilkunastu pracowników.

 Andrzej, Krystian, Bartek, Tomek, Ania, Sławek, Kasia, Paweł, Maciej, Szymon - niemal cała ekipa DABROwent|Władysławowo 01.2012 - Podsumowanie roku 2011. Od lewej
Mijający rok był dla DABROwent bardzo udany: zmieniła się siedziba firmy, otwarto duży magazyn, zwiększono liczbę pracowników i nawiązano współpracę handlową z nowymi producentami. Wentylacja to prawdziwa pasja właścicieli.

DABROwent

DABROWENT wentylacja klimatyzacja
ul. Karola Szajnochy 11, 85-738 Bydgoszcz
tel./fax: 52 332 77 93
tel. kom.: 608 820 412, 784 487 321
e-mail: biuro@dabrowent.pl
www.dabrowent.pl

Źródło: ''