Kryzys gospodarczy w Polsce spowodował, że wiele firm budowlanych musi pokonać związane z tym narastające trudności. Zmiany w systemie podatkowym sprawiły, że klienci przestali inwestować w budowy i czekają na „lepsze czasy”. Ale prawdziwym koszmarem dla małych firm wykonawczych stały się zatory płatnicze. Walcząc o przetrwanie, godzą się na każde warunki, jakie dyktują inwestorzy. Firmy, aby mogły poradzić sobie z tak trudną sytuacją, potrzebują rzetelnej wiedzy o ściąganiu należności, oszczędnościach podatkowych, finansowaniu działalności, prawie budowlanym i bhp, sprawach pracowniczych itd. Nowa publikacja Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka” „Poradnik przedsiębiorcy budowlanego” wychodzi naprzeciw tym problemom.Poradnik dostarcza wykonawcom wiele praktycznych i mało znanych wskazówek związanych z prowadzeniem wszystkich spraw firmy budowlanej. Językiem prostym i zrozumiałym tłumaczy trudne zawiłości prawne. Uznani specjaliści, o szerokiej wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem, odpowiadają na pytania:
- Jak odzyskać pieniądze od opornego dłużnika?
- Jak uniknąć strat w umowie o roboty budowlane?
- Jak korzystnie sporządzić kosztorys ofertowy?
- Jak obniżyć koszty ubezpieczeń społecznych?
- Jak bronić swoich interesów podczas kontroli z urzędów?
- Co zrobić, gdy na budowie wydarzy się wypadek?
Dzięki regularnym aktualizacjom, ukazującym się co 4 - 6 tygodni, czytelnik otrzymuje informacje o wszystkich istotnych dla firm budowlanych zmianach wprowadzanych przez rząd. Autorzy artykułów to pracownicy Urzędu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS, kancelarii prawnych. Wszystkie proponowane przez autorów rozwiązania są w 100% zgodne z prawem, gdyż każdy tekst podlega podwójnej weryfikacji - po napisaniu jest sprawdzany przez niezależnego eksperta.
Prezes Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka” Pan Witold Olejnik mówi swoim czytelnikom: „Nie obiecuję Ci, że sięgając po „Poradnik przedsiębiorcy budowlanego” osiągniesz spektakularny sukces. Mogę Ci jednak zagwarantować coś innego: że korzystając z zawartych w nim porad, nie poniesiesz klęski. Tylko tyle? W dzisiejszych czasach to aż tyle”.
Poradnik został wydany w formie praktycznego segregatora, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób można znaleźć interesujący temat oraz dołączyć kolejne, aktualne strony „Poradnika przedsiębiorcy budowlanego”. Całość liczy 450 stron, każda aktualizacja zaś ok. 90.
Czytelnik po zamówieniu niniejszej publikacji ma prawo przez 14 dni zapoznawać się z nią bezpłatnie. Po tym okresie podejmuje decyzję o zatrzymaniu lub odesłaniu poradnika. Jeśli zrezygnuje, nie musi tłumaczyć swojej decyzji. Cena dzieła podstawowego wynosi 47 złotych. Klient za złożenie zamówienia otrzymuje prezent „Zbiór dokumentów, formularzy i umów niezbędnych w Twojej firmie”, w którym umieszczono m.in. wzór umowy o roboty budowlane.
Więcej o Poradniku na stronie: www.wip.pl/budowlany
Zamówienia można składać telefonicznie - (22) 518 29 29 bądź faksem - (22) 619 33 93
lub też e-mailem: cok@wip.pl
Wydawca: Wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” Warszawa