Już pojawił się nowy zestaw AHU wprowadzony przez firmęPanasonic. Pozwala on na zintegrowanie wszystkich urządzeń z linii ECOi, GHP i PACi z wymiennikami ciepła w centralach wentylacyjnych. Stworzono takie rozwiązanie z myślą o budynkach biurowych, hotelach, restauracjach i innych dużych obiektach, w których do zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza stosuje się centrale wentylacyjne.

Czy widziałeś już nowy zestaw Panasonic AHU, który współpracuje z centralami wentylacyjnymi? Nie? To zobacz!
Dla systemów VRF dostępne są dwa moduły umożliwiające współpracę z wymiennikami
o maksymalnej wydajności 28 kW i 56 kW, które są kompatybilne z jednostkami zewnętrznymi Panasonic serii VRF ECOi 6N oraz gazowymi pompami ciepła (GHP). Rozwiązanie może być stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, zapewniając jednoczesną klimatyzację oraz oczyszczanie powietrza.
Zestaw AHU do współpracy z wymiennikami w centralach wentylacyjnych składa się ze skrzynki sterującej, zawierającej układ sterowania PCB, elektronicznego zaworu rozprężnego wraz ze sterownikiem (dla ECOi i GHP), oraz 4 czujników temperatury (2 dla pomiaru temperatury czynnika chłodniczego i 2 dla pomiaru temperatury powietrza). Może być on uzupełniony o sterownik przewodowy, który umożliwia włączanie i wyłączanie urządzenia, wybór trybu pracy oraz ustawienie pożądanej temperatury.


Zestaw AHU pozwala projektantom, instalatorom oraz administratorom budynków na sprawne zintegrowanie urządzeń klimatyzacyjnych w obiekcie oraz wygodne sterowanie nimi. Dzięki niemu chłodnice i nagrzewnice w centralach wentylacyjnych mogą być teraz zasilane przez najbardziej efektywne urządzenia dostępne na rynku – agregaty systemu VRF, zarówno ECOi, jak i ECOg (GHP), oraz wszystkie agregaty systemu PACi. W efekcie uzyskuje się nie tylko pełną kontrolę nad właściwościami powietrza, ale także nad kosztami pracy systemu.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.


Dodatkowo, projektowanie układów z zestawem AHU jest teraz łatwiejsze dzięki nowemu oprogramowaniu Advanced VRF Designer, które posiada funkcję doboru konstrukcji wymiennika do posiadanych agregatów. Aplikacja jest dostępna do pobrania na stronie: www.panasonicproclub.com/

O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w branży elektronicznej.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.