W dniach 24 – 25 kwietnia 2010 r. podczas 29. edycji Targów Mieszkaniowych Murator EXPO „Nowy Dom, Nowe Mieszkanie” odbywających się na warszawskim Torwarze nie zabraknie ekspertów SPEC S.A. Będą odpowiadali na pytania odwiedzających, dotyczące kosztów ogrzewania, racjonalnego gospodarowania ciepłem, zalet ciepła sieciowego oraz możliwości przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Czy kupując mieszkanie warto zwracać uwagę na sposób jego ogrzewania?
Eksperci Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A., którzy już po raz trzeci wezmą udział w Targach Murator EXPO „Nowy Dom, Nowe Mieszkanie”, będą informować wszystkich uczestników, że koszty związane z ogrzewaniem mieszkania stanowią istotną część wszystkich kosztów eksploatacyjnych. Przy wyborze inwestycji warto zwrócić uwagę, czy budynek ogrzewany będzie gazem ziemnym, olejem opałowym, energią elektryczną, czy ciepłem sieciowym z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC S.A. Ciepło sieciowe jest aktualnie najtańsze, a porównanie cen dostępne jest na stronie www.spec.waw.pl.
Jak pokazują badania, ogólna wiedza warszawiaków na temat ciepła sieciowego jest niewystarczająca. Niewiele osób wie, jakie są jego zalety i dostępność. Wciąż panuje przekonanie, że ciepło sieciowe jest dostarczane jedynie od jesieni do wiosny, a w czasie cieplejszych pór roku, gdy temperatura gwałtownie się obniża, trzeba korzystać z dodatkowego ogrzewania np. piecyka elektrycznego. Jednak w budynkach ogrzewanych przez miejską sieć ciepłowniczą należącą do SPEC S.A., jest to zupełnie zbędne, gdyż ciepło sieciowe dostępne jest każdego dnia i przez cały rok, a jego dostawy reguluje automatyka pogodowa. Urządzenie to włącza ogrzewanie kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustalonego pułapu.

Eksperci SPEC S.A. doradzają na targach i zapraszają do udziału w konkursie

W trakcie obu dni trwania 29. Targów Mieszkaniowych, eksperci SPEC S.A., dyżurujący przy stoisku nr 55 zadbają o to, by każdy uzyskał odpowiedź na pytania dotyczące ciepła sieciowego. Dodatkową atrakcją targów będzie organizowany przez SPEC S.A. konkurs „Co wiesz na temat ciepła?”. Pytania konkursowe i regulamin będą dostępne na stronie internetowej www.spec.waw.pl od 21 kwietnia. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Szczegóły już wkrótce na stronie.

Źródło: ''