Danfoss rozpoczął serię 9 seminariów w całej Polsce o tematyce "Nowoczesne instalacje HVAC".


Informacja prasowa - Warszawa 28.05.2008 r.
Spotkania przeprowadzone zostaną w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku, Katowicach oraz Poznaniu.
Pilotażowe seminarium zorganizowane zostało w Krakowie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele największych biur projektów z Małopolski. Tematykę skoncentrowano na instalacjach wody lodowej
w budynkach wysokich. Temat ten jest coraz bardziej popularny ze względu na rosnącą liczbę powstających tego rodzaju obiektów.
Fachowcy z firmy Danfoss przedstawili jak powinien wyglądać optymalny proces powstawania projektu.
Podano również wiele praktycznych rozwiązań, które z pewnością ułatwią pracę projektantów.
Seminarium cieszyło się bardzo dużą popularnością, co potwierdza, że w Polsce istnieje duża potrzeba rozszerzonej edukacji w tym zakresie.
Następne spotkanie odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu.


Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 850 osób.
Według badań przeprowadzonych przez Instytut Reputacji i opublikowanych w tygodniku Forbes - Danfoss jest 12-tą firmą na świecie pod względem reputacji.