Od niedawna brytyjski koncern przedsiębiorstwa COOLMATION Ltd. został zakupiony przez koncern Swegon. COOLMATION działa w obszarach biznesowych, które skupiają się na sprzedaży, serwisie oraz wynajmowaniu urządzeń zarówno klimatyzacyjnych, jak i chłodniczych.

COOLMATION przejęte przez firmę Swegon AB
W 2012 roku firma osiągnęła obroty na poziomie 8 milionów GBP i jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw branży HVAC w Anglii.

Logo Swegon

Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Ringwood w południowej części Anglii. Pozostałe cztery biura, w których łącznie zatrudnionych jest 70 osób, znajdują się na terenie całej Wielkiej Brytanii.

„Ponad 30-letnie doświadczenie Coolmation Ltd. na rynku brytyjskim pozwoliło firmie wypracować opinię solidnego dostawcy urządzeń i serwisu dla chłodnictwa, dlatego też postrzegamy ten zakup jako doskonałą okazję do wzrostu na jednym z naszych priorytetowych rynków” – mówi Hannu Saastimoinen, CEO Swegon AB. Dodaje on również „Przejęcie zwiększy nasz udział w rynku brytyjskim również w aspekcie pozyskania nowego kanału dystrybucji dla naszych produktów Blue Box”