Data rozpoczęcia
2012-03-27
Data zakończenia
2012-03-29
Miejsce
Kielce

CONTROL-STOM 2012
XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM

Data najbliższej edycji: 27-29 III 2012

Firmy prezentują tu sprzęt kontroli pomiarowej, aparaturę badawczą i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych. W 2011 roku targi zwiedziło aż 5 tysięcy specjalistów, a to o ponad 20% więcej niż rok wcześniej.

CONTROL-STOM to okazja do zaprezentowania najnowszych technologii. W tym roku rynkowe hity zaprezentuje m.in. firma FARO Technologies Polska. Będą to przede wszystkim innowacyjne, przenośne, współrzędnościowe 3D urządzenia pomiarowe: ramiona pomiarowe FARO Edge, FaroArm® Fusion z oprogramowaniem CAM2 Measure 10, ramię FARO® Gage z oprogramowaniem CAM 2 GAGE, traker FARO® Laser Tracker oraz skaner laserowy FARO® Laser Scanner Focus3D. To wszystko pozwoli przekonać się jak proste i wydajne mogą być pomiary 3D z FARO!

Nowość pojawi się również w ofercie firmy Taylor Hobson. Rewelacyjne urządzenia pomiarowe, unikalne na skalę światową, teraz dostępne są w Polsce. Profilografometry bezstykowe Talysurf CCI w odmianie Lite, Luna i Sunstar, wykorzystują przy realizacji pomiaru szerokopasmową interferometrię skaningową. Urządzenia Talymaster zapewniają kompleksowe możliwości pomiarowe.

Innowacyjne produkty pokaże również Carl Zeiss, a będą to maszyny portalowe od skanującej maszyny CONTURA G2 aż do ultra precyzyjnej UPMC, współrzędnościowe maszyny pomiarowe pracujące w warunkach produkcyjnych, maszyny wysięgnikowe dokonujące precyzyjnych pomiarów elementów o większych gabarytach, systemy pomiarowe dedykowane elementom wielkogabarytowym czy różnym powierzchniom. Klienci zapoznają się także z urządzeniami związanymi z nano-pomiarami, badaniami promieniami X –(metrotom i tomografia komputerowa) oraz oprogramowaniem CALYPSO – rewolucyjnym narzędziem opartym na technologii CAD.

To jedynie część nowości ciekawostek, które znajdą się w tym roku na stoiskach. Zapraszamy!

W tym samym czasie odbędą się również targi STOM-TOOL i STOM-BLECH, SPAWALNICTWO oraz EXPO-SURFACE.

www.targikielce.pl