Compact P by Nilan - jeden uniwersalny system ogrzewania i wentylacji w pięciu odsłonach.

Compact P - uniwersalny system ogrzewania i wentylacji
Seria Compact P firmy Nilan to innowacyjne, przyszłościowe i przyjazne środowisku systemy wentylacji i odzysku ciepła. Dzięki Compact P zyskujesz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, wydajne, łatwe w użyciu i co najważniejsze istotnie redukujące Twoje rachunki za ogrzewanie.


Modułowość = elastyczność i wybór
Compact P jest systemem modułowym, oferującym różne konfiguracje funkcji urządzeń. Dzięki temu gwarantuje wybór optymalnego rozwiązania, dopasowanego do wielkości domu i potrzeb Twoich najbliższych.
Od urządzenia z możliwością rozbudowy, do w pełni rozbudowanego systemu grzewczego, Compact P łączy w sobie do 5 funkcji: wentylację z odzyskiem ciepła, ogrzewanie powietrza wentylacyjnego, chłodzenie powietrza wentylacyjnego, produkcję ciepłej wody użytkowej (C.W.U.) i ogrzewanie domu (C.O.). W rezultacie zapewnia przyjemny, zdrowy klimat wewnątrz budynku i pozwala na oszczędność pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie.

Wykorzystanie energii odnawialnej
Compact P wykorzystuje energię odnawialną. Główną zasadą działania systemu jest zużycie jak najmniejszej ilości energii (pobór mocy) i jednoczesne odzyskanie jak największej jej ilości ze źródeł odnawialnych. Im więcej ciepła Twoje urządzenie jest w stanie wyprodukować i zakumulować, tym mniej jesteś zależny od tradycyjnych źródeł energii. Jednocześnie ograniczasz emisję CO2 do powietrza i eksploatację nieodnawialnych źródeł.

Certyfikat Domów Pasywnych
Jako jeden z trzech kompaktowych systemów wentylacji i odzysku ciepła na świecie, Compact P otrzymał rozpoznawalny przez wszystkich Certyfikat Passive House - niekwestionowany dowód na energooszczędność, wysoką sprawność i korzyści środowiskowe, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie. Certyfikacja oznacza, iż urządzenia serii Compact P są wstępnie zatwierdzone i rekomendowane w budownictwie pasywnym, bez konieczności okazania dodatkowych dokumentów.

Dobra inwestycja
Niezależnie jakie rozwiązanie Compact P wybierzesz, będzie ono dobrą, sprawdzoną i korzystną inwestycją. Wszystkie urządzenia składają się z jednostki podstawowej z możliwością rozbudowy o dodatkowy system ogrzewania – solary, gruntową lub powietrzną pompę ciepła. Wszystkie opcje wykorzystują energię odnawialną, gwarantują najwyższą jakość i długą żywotność urządzenia oraz krótki czas zwrotu inwestycji. A co najważniejsze, nie musisz już więcej martwić się o rosnące koszty energii.

Oszczędność przestrzeni
Jak sama nazwa wskazuje, Compact P jest kompaktową, niezajmującą wiele przestrzeni jednostką, która nie wymaga specjalnego pomieszczenia, ale może być ustawiona w każdym, dogodnym dla użytkownika miejscu (np. w pralni). Jej atutem są nie tylko małe wymiary i „zgrabna sylwetka”, lecz również nierzucający się w oczy wygląd.
Pomimo wielu funkcji, jakie w sobie łączy, Compact P wymaga tylko jednej instalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych i wentylacyjnych, w których każdy komponent posiada odrębne podłączenia, Compact P instalowany jest bez nadmiernej ilości nieestetycznych, trudnych do ukrycia kabli i przewodów.

Compact P by Nilan
Zdrowy klimat w Twoim domu
Każda forma aktywności człowieka, np. pranie, kąpiel, zmywanie itp., jest źródłem powstawania wilgoci. Nadmierna jej ilość jest szkodliwa dla domu i zdrowia. Compact P eliminuje wilgoć, zapobiega jej kondensacji w budynku, jak również usuwa pył, zanieczyszczenia oraz brzydkie zapachy. Dzięki prawidłowej wentylacji - usunięciu zużytego, nieświeżego i wprowadzeniu świeżego, przefiltrowanego powietrza do budynku – urządzenie zapewnia zdrowy, optymalny klimat wewnętrzny, chroniąc mieszkańców przed alergiami, pleśnią i innymi skutkami nieprawidłowej wentylacji.

Od podstawowej do pełnej opcji
Modułowa struktura Compact P umożliwia dobór odpowiedniego urządzenia do praktycznie każdego domu. Im bardziej rozbudowany system, tym większa jego wydajność i większe oszczędności na ogrzewaniu. Jednakże większy nie znaczy lepszy. Perfekcja jest pojęciem względnym, a doskonały system wentylacji i ogrzewania budynku musi być dobrany odpowiednio do wielkości domu i potrzeb jego mieszkańców. Compact P jest rozwiązaniem, które sprosta tym kryteriom, dzięki swoim możliwościom adaptacji w różnych warunkach (dla zmiennych wymagań użytkowników).

Opcje:
> Wentylacja z “czynnym” i “biernym” odzyskiem ciepła
> Produkcja ciepłej wody użytkowej
> Ogrzewanie powietrza wentylacyjnego
> Chłodzenie powietrza wentylacyjnego (opcjonalne)
> Centralne ogrzewanie (opcjonalne)

Jeden uniwersalny system ogrzewania i wentylacji
Funkcje:

Funkcje Compact P
EKO MASTER

Źródło: ''