Uniflexplus+ to system kanałów wentylacyjnych o niewielkiej średnicy dla mieszkań, domów, biur i gabinetów.

Comair przedstawia: System Uniflexplus+


Uniflexplus+ to innowacyjny system kanałów wentylacyjnych o niewielkiej średnicy zewnętrznej 50/63/75/90 mm przeznaczony do wykonywania wszelkiego rodzaju instalacji wentylacji mechanicznej, umożliwiający całkowite ukrycie instalacji wentylacyjnej w stropach, wylewkach, suchych i mokrych tynkach, pod boazerią, itp.Zalety dla projektanta


Uniflexplus+ jest systemem prostym i logicznym w projektowaniu.

Na przykładzie Uniflexplus+ 63:
Strumień powietrza doprowadzony [z centrali wentylacyjnej] do rozdzielacza/kolektora zostaje podzielony na kilkanaście równych strumieni (maksymalnie 18 w wypadku kolektora TVG 180/18x63 mm), które poprowadzone kanałami o mniejszej średnicy docierają do poszczególnych elementów nawiewnych (anemostatów lub kratek ściennych).
Do każdego elementu nawiewnego możemy podłączyć maksymalnie 3 kanały Uniflexplus+, co pozwala swobodnie ustalać ilość powietrza płynącego przez dany element w zakresie od ok 25 m3/h do maksymalnie 75 m3/h.
Praca projektanta sprowadza się do obliczenia zapotrzebowania na wentylację, ustalenia liczby elementów nawiewnych oraz liczby kanałów podłączanych do każdego z nich.
Ostatnim elementem jest wybór odpowiedniego do ogólnej ilości kanałów rozdzielacza (kolektora).
Pojedynczy kolektor może obsłużyć do 450 m3/h, co pozwala na projektowanie instalacji opartych na tylko jednym kolektorze.
Analogicznie ma to miejsce dla części wywiewnej danej instalacji.


Wszystkie podstawowe elementy systemu Uniflexplus+ zostały wykonane z tworzyw sztucznych o dużej wytrzymałości mechanicznej, trwałości i szczelności, z myślą o zalewaniu ich w konstrukcji stropów (pomiędzy zbrojeniem) lub w wylewkach na stropach.

Superpłaskie kolektory Uniflexplus+ mają jedynie 80 mm wysokości co pozwala na swobodne ukrycie systemu wentylacji nawet w typowej 10-cm wylewce.Zalety dla instalatora

System Uniflexplus+ montowany jest bez użycia narzędzi. Łączenie kanału z kolektorami odbywa się „na klik” poprzez wciśnięcie końcówki kanału w odpowiednie gniazdo. Połączenie takie od razu zapewnia pełną wytrzymałość i szczelność.
Elementy Uniflexplus+ są lekkie, dzięki czemu praca może być wykonywana nawet przez tylko jednego pracownika.
Prosty i czytelny układ kanałów i brak konieczności stosowania kształtek znacznie przyśpiesza pracę.
Budowa typowej instalacji trwa o połowę krócej (w porównaniu do kanałów sztywnych).Zalety dla firm handlowych

System Uniflexplus+ opiera się na 5 głównych elementach:
- anemostat nawiewny,
- anemostat wywiewny,
- kanał wentylacyjny,
- duży kolektor,
- mniejszy kolektor,
z których bez trudu powstaje praktycznie dowolny układ wentylacyjny.
Oznacza to bardzo łatwą logistykę, niskie koszty magazynowania i brak możliwości pomyłki w zamówieniach.

Zalety dla klienta

Klienci doceniają Uniflexplus+ ponieważ system jest niewidoczny po zamontowaniu. Zastosowanie Uniflexplus+ pozwala cieszyć się pięknym wnętrzem domu, bez niepotrzebnych kompromisów w postaci nieestetycznych uskoków kryjących instalację wentylacyjną.
Bardo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne czynią Uniflexplus+ systemem energooszczędnym i komfortowym w użytkowaniu.
Dzięki zastosowanym powłokom antystatycznym i antybakteryjnym użytkowanie systemu nie rodzi żadnych problemów natury higienicznej.

Uniflexplus+ sposób na nowoczesną wentylację.

[VIDEO:YOUTUBE:Zev4Tn0YVNs]

Więcej: www.uniflexplus.plŹródło: COMAIR Polska