Dostępna jest już nowa wersja Wentyle 5.0.


Najnowsza wersja posiada funkcjonalne usprawnienia:
- dobór przekroju wg założonej prędkości w kanale,
- opisy przekroju kanałów, opcjonalnie widoczne,
- kanał elastyczny rysowany opcjonalnie linią "Zigzag",
- mufa otrzymała dodatkowy widok, który pozwala na uwzględnienie jej w widoku z góry bezpośredniego połączenia np. trójnik-kolano,
- rozkaz wyszukiwania elementu wskazuje teraz wszystkie elementy o podanym numerze a nie jak dotychczas, jeden,
- nowa baza kształtek i kanałów prostokątnych firmy ALNOR Systemy Wentylacji wg DIN oraz wzbogacona w nowe elementy biblioteka kanałów i kształtek okrągłych.

TomiCAD, twórca WENTYLi, informuje przy okazji, że w wyniku sądowej blokady rozpowszechniania programu LT-Extender (www.lt-extender.com) nie będzie wkrótce można kupić LT-Extendera do współpracy z AutoCADem LT, co jednocześnie oznacza, że nie będzie też możliwości uruchomienia Wentyli w takiej konfiguracji.
Oczywiście na stanowiskach, gdzie już pracuje AutoCAD LT z LT-Extenderem daje się nadal używać i instalować Wentyle.WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD i IntelliCAD wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych. Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy producenckie firm Alnor (kanały wentylacyjne), BH-Res (kanały went. z płyt Climaver), Dospel (wentylatory, kratki, kanały plastikowe), Flakt Woods (nawiewniki, klapy p.poż) i Smay (przepustnice, nawiewniki, kratki i inne), które stanowią bogatą ofertę elementów do budowy instalacji. Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępniane na stronie www.tomicad.pl wraz z krótkimi filmami o działaniu programu, instrukcjami i innymi niezbędnymi informacjami.