Panasonic rozszerzył funkcjonalność aplikacji IntesisHome również na pompy ciepła Aquarea. Za jej pomocą użytkownicy uzyskują możliwość zdalnego sterowania jednostkami z tej serii przy pomocy smartfonów, tabletów i komputerów z dostępem do internetu. Podstawowa wersja aplikacji („Lite”) jest już dostępna, natomiast edycje „Advanced” i „Pro” zostaną wprowadzone w październiku.

Co nowego? Aplikacja IntesisHome teraz dostępna także dla pomp ciepła Aquarea

Rozszerzona edycja aplikacji IntesisHome pozwala zdalnie sterować szeregiem funkcji charakterystycznych dla pomp ciepła powietrze-woda. Za jej pomocą można nie tylko włączać i wyłączać urządzenia z serii Aquarea, wybrać tryb pracy i odpowiednią temperaturę w każdym z pomieszczeń, ale również kontrolować produkcję gorącej wody na potrzeby domowe. Oprócz funkcji sterowniczych, aplikacja dostarcza również powiadomienia, m.in. na temat temperatury panującej na zewnątrz budynku czy o prawidłowości funkcjonowania sytemu, uruchamiając odpowiedni alarm w przypadku awarii lub gdy należy dokonać przeglądu.Z dostępnej już wersji IntesisHome dla urządzeń Aquarea mogą korzystać użytkownicy smartfonów i tabletów działających w oparciu o systemy operacyjne Android oraz iOS, oraz komputerów PC z dostępem do sieci. Aby zainstalować oprogramowanie na urządzeniach mobilnych należy pobrać je – w zależności od systemu operacyjnego – z Google Play lub AppStore, natomiast użytkownicy komputerów PC powinni odwiedzić witrynę [url]http://www.intesishome.com.


Z powodu dużej popularności smarfonów i tabletów Panasonic zdecydował się na rozszerzenie linii urządzeń kompatybilnych z aplikacją IntesisHome o pompy ciepła Aquarea. To intuicyjne oprogramowanie sprawia, że zarządzanie temperaturą powietrza i wody w domach staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze." – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager z Panasonic Polska.Pobranie aplikacji InstesisHome w bezpłatnej wersji „Lite” jest już możliwe, natomiast wyposażone w dodatkowe funkcje edycje „Advanced” i „Pro” zostaną wprowadzone w październiku. Ich wykorzystanie jest związane z koniecznością wykupu licencji.O Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Communications Company Systems, która oferuje usługi B2B na całym świecie. Celem PSCEU jest wspieranie efektywności i wydajności organizacji biznesowych oraz ich pracowników. PSCEU dysponuje szeroką ofertą rozwiązań do rejestracji, przetwarzania i przesyłania danych wszelkiego typu: głosu, obrazu oraz tekstu. W jednej organizacji zostało zintegrowanych 12 różnych kategorii produktów B2B, zarządzanie projektami oraz usługi.

Produkty oferowane klientom biznesowym obejmują m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory i wytrzymałe komputery przenośne. Dysponując ok. 500 pracownikami, wiedzą z zakresu projektowania technicznego, globalnymi możliwościami zarządzania projektami oraz dużą siecią europejskich partnerów, PSCEU oferuje nieporównywalne zdolności na rynkach.


PSCEU składa się z czterech nowych działów biznesowych:

 Dział rozwiązań komunikacyjnych, obejmujących m.in. skanery dokumentowe, urządzenia wielofunkcyjne,centrale PBX, rozwiązania telefonii SIP i systemy HDVC do wideokonferencji.

 Dział rozwiązań wizualnych, który obejmuje projektory, tablice interaktywne i pomoce do prezentacji oraz wyświetlacze wielkoformatowe. Panasonic jest liderem na rynku europejskim w kategorii projektorów systemowych i instalacyjnych (>5000 lumenów z wyłączeniem D-Cinema), mającym 28-procentowy udział w rynku globalnym pod względem przychodów. (Pacific Media Associates III kwartał 2011 r.).

 Dział profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych, oferujący m.in. rozwiązania analogowe oraz IP , technologie zintegrowanych systemów wizyjnych (Integrated Machine Vision - IMV) oraz rozwiązania Audio Video.

 Dział rozwiązań komputerowych, oferujący m.in. urządzenia z serii Toughbook, biznesowe tablety Toughpad oraz elektroniczne systemy EPOS. Panasonic Toughbook jest europejskim liderem wśród wytrzymałych notebooków — w roku 2010 uzyskał udział w rynku na poziomie 62,9% (VDC, czerwiec 2011).

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów (71,4 miliarda euro).

Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w sektorze elektroniki.

Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem [url]http://panasonic.net/ lub [url]http://panasonic.pl/.


Kontakt :
United PR:

Tomasz Sikorski
Account Manager
e-mail: t.sikorski@unitedpr.pl

Krzysztof Węgier
Account Director
e-mail: k.wegier@unitedpr.pl