Gdy podróżujesz przez tak duży kraj jak Argentyna, gorąca woda i prysznic na stacjach benzynowych traktowane są niczym błogosławieństwo. Elektrozawory bezpośredniego działania firmy Danfoss bezawaryjnie sterują podawaniem wody na argentyńskich stacjach benzynowych. Podróżni, którzy zatrzymują się by zatankować paliwo mają możliwość odświeżenia się oraz uzupełnienia zapasu „mate” z dozowników gorącej wody...

Co łączy Argentyńskich podróżnych i zawory elektromagnetyczne Danfoss?
Trwałość i niezawodność
Jako drugi co do wielkości kraj w Ameryce Południowej, Argentyna dysponuje siecią dróg o długości ponad 230.000 km. Duże odległości miedzy miastami oznaczają, że jazda samochodem w tym kraju zazwyczaj trwa dość długo. Aby zapewnić kierowcom samochodów osobowych i ciężarowych komfort na drodze, na stacjach benzynowych znajdują się prysznice, pod którymi kierowcy mogą się odświeżyć, oraz dozowniki gorącej wody, gdzie można uzupełnić zapas „mate” - ulubionego napoju ziołowego Argentyńczyków. Dla firmy Senese zastosowanie solidnych elementów w instalacjach gorącej wody ma znaczenie kluczowe, ponieważ awaria oznacza długotrwałą przerwę serwisową. Gdy firma Danfoss zaprezentowała swój wytrzymały zawór elektromagnetyczny EV210B, przedstawiciele Senese byli pod wrażeniem jego parametrów.

Zawór EV210B służy do sterowania przepływem wody, oleju czy powietrza i może działać w zakresie temperatur od -10° C do +90° C. Profilowana membrana zmniejsza hałas oraz zwiększa żywotność pozostałych elementów układu. Co więcej, ułatwia obsługę dozowników gorącej wody: użytkownik wrzuca monetę do maszyny, a elektroniczny sterownik otwiera zawór na określony, zdefiniowany czas.

Obecnie zamontowano ponad 150 zaworów elektromagnetycznych typu EV210B, które sterują podawaniem gorącej wody w dozownikach na stacjach benzynowych w całej Argentynie. Awarie i przestoje zostały zmniejszone prawie do zera, toteż konsumenci mogą częściej się cieszyć smakiem swojej ulubionej „mate” i brać prysznice bez obaw, że coś przestanie działać w najbardziej niespodziewanym momencie.

Nie jest to jednak jedyny produkt Danfoss, który służy do dozowania na stacjach benzynowych. Nasze zawory elektromagnetyczne do dozowania paliwa są w stanie sterować ilością paliwa podawanego na stacjach; toteż kierowcy wiedzą, że zawsze otrzymują tyle paliwa, za ile zapłacili.
Zawór elektromagnetyczny EV210B
Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się, jak Danfoss może Wam pomóc, prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielema Danfoss.

Autor: José Montagano, Sales SupervisorŹródło: ''