Firma Schwenk opracowała climowool - wysokowydajny materiał izolacyjny, który nie tylko spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym materiałom izolacyjnym z wełny szklanej, ale oferuje dodatkowo cały szereg ważnych ulepszeń.

Climowool
Nowość w ofercie Schwenk – marka climowool.

Zalety technologii climowool

Pierwszorzędna wydajność izolacji, izolacja dźwiękowa i ochrona przeciw-pożarowa
Pewne jest, że climowool posiada wszystkie klasyczne zalety wełny szklanej. Ale oferuje jeszcze więcej: ulepszenia dla profesjonalistów, którzy codziennie pracują z materiałami izolacyjnymi.

Bardzo miękka - uciążliwe kłucie i swędzenie to przeszłość
Wełna szklana produkowana w specjalnym procesie technologicznym wytwarza znacznie mniej pyłu podczas stosowania i dzięki temu zapobiega typowemu swędzeniu. Climowool jest ponadto wyjątkowo miękka i właściwie pozbawiona zapachu. I co szczególnie ważne: climowool jest odporna na wilgoć.

Działanie zaciskowe dla pewnego trzymania, mimo miękkich włókien
Miękka wełna - to potrafią również inni. Inni jednak pozostają w tyle, wówczas, gdy wełna izolacyjna ma trzymać się między krokwiami. Climowool to pierwszy materiał izolacyjny, który łączy miękką wełnę z doskonałą siłą rozprężającą, przywracającą do stanu pierwotnego.

Szybka obróbka, bez strzępienia się
Perfekcyjne współdziałanie między lepiszczem i włóknami zapewnia czyste krawędzie cięcia i zapobiega niepożądanemu zwijaniu się pod nożem.

Jedna zaleta dla wszystkich: przekonująca trwałość
Wełna climowool produkowana w najnowocześniejszym w Europie zakładzie produkcji wełny szklanej charakteryzuje się wzorcowym bilansem ekologicznym. Jego podstawą są najnowocześniejsze, wysokowydajne linie produkcyjne oraz krótkie drogi przewozu surowców mineralnych i szkła recyklingowego. Ogranicza to emisję CO2 w czasie produkcji, natomiast izolacja wełną climowool zapewnia wielokrotne oszczędności przez dziesięciolecia.

Więcej - na stronie internetowej dotyczącej technologii climowool - www.climowool.pl. Znajdą tam Państwo wszelkie informacje dotyczące najnowocześniejszego rozwiązania technicznego na rynku.