Nowa stropowa jednostka kasetowa Climmy Comfort firmy IMP KLIMA to rodzaj klimakonwektora wentylatorowego, którego podstawową funkcją jest ogrzewanie, schładzanie i wentylacja pomieszczeń. Może być stosowany w obiektach różnego typu, np. pomieszczeniech biurowych, resturacjach, galeriach, sklepach i innych lokalach.

Zastosowanie i użytkowanie Konwektor wentylatorowy Climmy Comfort przeznaczony jest do klimatyzowania pomieszczeń, w których powietrze możemy ogrzewać, schładzać i oczyszczać lub wentylować oraz częściowo osuszać. Działanie klimakonwektora Climmy Comfort opiera się na zasadzie wymuszonego przepływu powietrza przez wymiennik ciepła z użyciem wentylatora. Maska konwektora umożliwia nawiew powietrza w pionie lub w poziomie. Urządzenie wbudowuje się w sufit podwieszany. Wymiary konwektora są dostosowane do standardowych wymiarów sufitu. Typy, modele, wielkości Program produkcji składa się z szerokiej gamy typów i modeli: - dla systemów dwu- i czterorurowych,
- modele przeznaczone są tylko dla powietrza obiegowego, moga byc po ssącej stronie dostosowane do nawiewu powietrza z zewnątrz,
- cztery różne maski nawiewne,
- z grzejnikiem elektrycznym lub bez,
- cztery wielkości (600 x 600, 670 x 670, 900 x 600, 1200 x 600),
- dwie wysokości obudowy (wyższa jest przeznaczona do odprowadzania kondensatu bez pomocy pompy).
Właściwości - moc grzewcza: od 12 kW do 13 kW
- moc chłodnicza: od 1 kW do 4,8 kW
- grzejnik elektryczny: 1,0 - 1,5 kW
- wentylator promieniowy z 3 prędkościami
- regulacja przy pomocy różnego typu zaworów i termostatów,
- obudowa pomalowana w kolorze standardowym RAL 9010, na życzenie klienta dostępna także w dowolnym kolorze RAL,
- maska nawiewna może być wyposażona w walcowe kierownice, żaluzje kierujące lub dysze nawiewne,
- kształt i wymiary konwektora są dopasowane do możliwości jego zabudowania w suficie podwieszanym.
Climmy Comfort posiada możliwość niezależnego sterowania urządzeniem. Do konwektora można również podłączyć nawiew świezego powietrza oraz pompę wymuszonego odprowadzania kondensatu. Przewagi Główne zalety stropowej jednostki kasetowej Climmy Comfort nad klasycznymi konwektorami: - Climmy Comfort nie wymaga zastosowania dodatkowych elementów doprowadzających powietrze do pomieszczenia, ponieważ dopływ powietrza następuje przez przednią maskę jednostki kasetowej. Nie istenieje również potrzeba stosowania kanałów.
- Różne nawiewniki (przednie maski jednostki kasetowej) dają możliwość szerokiego wyboru sposobów doprowadzania powietrza (w różnych kierunkach i pod różnymi kątami). Tzn. że istnieje mozliwość dodboru poszczególnych stref dopływu dla każdej jednostki z osobna.
- Łatwiejszy i tańszy montaż oraz utrzymanie - możliwość serwisowania w pomieszczeniu.
Materiał: IMP KLIMA