Clima Space to nowy produkt VTS Climy należący do grupy central wentylacyjnych o budowie profilowej, opartej na samonośnym szkielecie.Centrala Clima Space została tak skonstruowana, że w proponowanym zakresie wydatków posiada długość zredukowaną do minimum, dzięki wdrożeniu nowego rozwiązania układu zespołu wentylatorowego - wentylator promieniowy bez obudowy.
Urządzenie posiada bardzo szerokie zastosowanie pod względem obróbki powietrza zewnętrznego (filtracja, ogrzewanie, wentylacja) z uwagi na rozbudowany typoszereg 5 wielkości.
Czym różni się Clima Space od innych central?
wysoka sprawność wykorzystanego wentylatora przy niskich parametrach głośności,
jest krótszy nawet o 1,5 m i lżejszy o połowę, co pozwala na montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach technicznych bądź bezpośrednio na ciągach kanałów wentylacyjnych,
bezpośredni napęd wentylatora,
falownik w standardzie!!! (bezstopniowa regulacja wydajnością),
gotowe aplikacje automatyki.
Efekt wprowadzenia przez VTS Clima do swojej oferty centrali Clima Space to gwarancja prostego doboru urządzenia wraz z systemem sterowania, krótki czas dostawy i najważniejsze ... konkurencyjna cena.
Poniżej przedstawiamy tabelę cenową porównującą analogiczną pod względem funkcji centralę N-10A (wentylator promieniowy dwustronnie ssący) z COV. Warto mieć na uwadze, że tańszy i mniejszy Clima Space już w standardowym wyposażeniu zawiera falownik.
Tabela 1. Porównanie cen centrali CV-A/N10A i CV-A/COV

Tabela 2. Gabaryty centrali CV-A/COV

V - wydatek powietrza
L, B, H - długość, szerokość, wysokość (z ramą) centrali
bxh - wymiary połączeń elastycznych
(tekst i foto: VTS Clima)