Przyjemne ciepło ogrzewające nasze stopy zaraz po wyjściu z kąpieli czy wstaniu z łóżka to niewątpliwie komfort, o którym marzy większość z nas. Przewody grzejne UltraTec firmy Elektra pozwolą nam zamienić to marzenie w rzeczywistość.

Ciepło pod stopami - przewody grzejne UltraTec firmy Elektra
Najczęstszym sposobem ogrzewania naszych domów są tradycyjne, wodne lub elektryczne grzejniki konwekcyjne umieszczone na ścianach. Niestety, rozwiązanie tego typu dalekie są od ideału, ponieważ powodują one dogrzanie głównie wyższych partii pomieszczenia, niże pozostawiając chłodne. Dlatego też często czujemy się zmarznięci, mimo że w pokoju w pobliżu grzejnika panuje wysoka temperatura. Ogrzewanie podłogowe pozwala uzyskać w pomieszczeniu rozkład temperatury najbardziej zbliżony do idealnego, co pozytywnie wpływa nie tylko na nasz komfort ale i samopoczucie.

Ultranowoczesne i zdrowe
UltraTec firmy Elektra jest gotowym do montażu systemem podłogowego ogrzewania bezpośredniego, przeznaczonym do montażu pod posadzką w elastycznym kleju lub w masie samopoziomującej. W jego skład wchodzi jednostronnie zasilany, dwużyłowy przewód grzejny, zakończony przewodem zasilającym. Dodatkowo, zastosowanie przewodów UltraTec, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, nie powoduje unoszenia się kurzu, co jest wyjątkowo ważne dla osób cierpiących na alergię. W ofercie firmy Elektra znajdują się przewody UltraTec o długości od 9 do aż 205 metrów, co pozwoli prawidłowo ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie. Dzięki bardzo niewielkiemu profilowi, nie większemu od przekroju zwykłej zapałki, nie powodują one znacznego podniesienia poziomu podłogi, co jest ich wielkim atutem, szczególnie, gdy planujemy instalację ogrzewania podłogowego w trakcie remontu, a nie podczas budowy domu. Jednak niewielki rozmiar nie przekłada się na ich niską wydajność. Przewody UltraTec firmy Elektra posiadają moc jednostkową 10 W/m, co jest wartością wystarczającą, by nasza podłoga stała się przyjemnie ciepła. Dodatkowo, dzięki regulatorowi temperatury bez problemu dopasujemy warunki panujące w pomieszczeniu do naszych indywidualnych potrzeb. Zastosowanie przewodów grzejnych UltraTec pozwoli nam również zrezygnować nie tylko z psujących estetykę grzejników ale i z kotłowni, która jest nieodzownym elementem tradycyjnego systemu ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe to komfort, estetyka i przede wszystkim zdrowie nas oraz naszej rodziny. Przewody grzejne UltraTec firmy Elektra pozwolą nam zapomnieć o nieprzyjemnym uczuciu chłodu bijącego od podłogi, zastępując je przyjemnym ciepłem, które sprawi, że w naszym domu zapanuje klimat, do którego zawsze będziemy chcieli wracać.

UltraTecUltraTec

Dane techniczne UltraTec
Moc jednostkowa: 10 W/m
Napięcie zasilania: 230 V ~ 50/60 Hz
Wymiar zewnętrzny przewodu: ~ 2 x 3 mm
Min. temperatura instalowania: -20oC
Max. temperatura pracy: +150oC
Przewody przyłączeniowe: 1 x 2,5 m; 2 x 1,0 mm2; ekranowany
Rodzaj przewodu grzejnego: dwużyłowy, ekranowany, zasilany jednostronnie
Izolacja: FEP
Powłoka zewnętrzna: FEP
Stopień ochrony: IPX7


Firma Elektra powstała w 1985 roku i jest największym i najbardziej renomowanym producentem systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego w Europie Środkowej. Posiada w swojej ofercie systemy ogrzewania elektrycznego oraz wentylacji z odzyskiwaniem ciepła zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak też obiektów przemysłowych. Wysoka jakość produktów została potwierdzona licznymi nagrodami, m.in. Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, Srebrnym Asem dla najlepszych polskich przedsiębiorstw i inwestorów, Złotym Laurem Konsumenta. W 1998 roku firma uzyskała certyfikat systemu jakości ISO 9002 oraz ISO 9001 w 2003 roku. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów firmy Elektra jest też fakt, że zdobyły one uznanie i są sprzedawane nie tylko w Polsce ale i w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.Źródło: ELEKTRA Sp.J.