W Krakowie zainaugurowano drugą edycję akcji "Ciepło jest ulotne...".


Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej akcji "Ciepło jest ulotne...". Inaugurujące ją seminarium branżowe w Krakowie zgromadziło kilkudziesięciu producentów kominów stalowych i ceramicznych oraz kominiarzy.
Wydarzenie miało na celu integrację środowiska branży kominowej i sondaż opinii jego reprezentantów na kluczowe kwestie związane z bezpieczną eksploatacją instalacji spalinowych. Spotkanie umożliwiło merytoryczną dyskusję i przedsięwzięcie wspólnych, wspierających akcję "Ciepło jest ulotne..." projektów doradczych, konferencyjnych i badawczych (tu m.in. ogólnopolski monitoring zaczadzeń).
Seminarium Komin 2007. Ciepło jest ulotne… odbyło się 28 września br. w krakowskiej Willi Decjusza. Udział w spotkaniu wzięły obok przedstawicieli organizatora (Darco, Euro-Went, Jawar, jeremias, Kom-Eko, Komin-Flex, MK, Poujoulat, Spiroflex, Tarnawa, Umet, Wadex, Wobex, ZUGiS), następujące firmy i organizacje branżowe: CJ Blok, DT Presto, Icopal, Schiedel, Leier, Marywil, Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Częstochowie, Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Sosnowcu, Korporacja Kominiarzy Polskich, Kominiarska Fundacja Ochrony Przeciwpożarowej i Ochrony Środowiska.
Podczas akcji "Ciepło jest ulotne..." Organizatorzy przypominają podstawy bezpiecznego użytkowania instalacji odprowadzania spalin:
- dopiero dobry komin zapewni bezpieczeństwo Twojemu domowi,
- pamiętaj, że dobry komin to komin optymalnie dobrany do warunków eksploatacji,
- wybieraj systemy kominowe wykonane wyłącznie z materiałów niepalnych,
- pamiętaj, by kontrole systemów kominowych zlecać regularnie i tylko uprawnionym kominiarzom,
- użytkując właściwy system kominowy przyczyniasz się do ochrony środowiska,
wybieraj atestowane systemy kominowe, posiadające krajowe lub europejskie oznaczenia.
Stowarzyszenie "Kominy Polskie"
(w skrócie: SKP) jest ogólnopolską organizacją non profit i inicjatorem akcji "CIEPŁO JEST ULOTNE...". Stowarzyszenie "Kominy Polskie" Powstało w 1999 roku z inicjatywy czołowych producentów wyrobów kominowych. SKP zabiega o utrwalenie wizerunku branży jako aktywnego partnera zmian służących poprawie jakości życia i bezpieczeństwa użytkowników pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych. Integruje środowisko, reprezentuje jego stanowiska i kluczowe racje. Organizacja opiniuje rozwiązania legislacyjne i technologiczne. Propaguje przepisy obowiązujące w zakresie projektowania, produkcji, instalacji i użytkowania instalacji grzewczych, kominowych i wentylacyjnych. Cele Stowarzyszenia realizowane są w toku specjalistycznego doradztwa, szkoleń oraz instruktaży adresowanych zarówno do producentów, jak i ostatecznych użytkowników (SKP bierze m.in. udział w ogólnopolskim programie "Dom Przyjazny" objętym patronatem Ministerstwa Budownictwa).