W mroźny poranek raczej trudno wstać z łóżka. Kto z nas w takiej sytuacji nie naciąga kołdry pod brodę i najchętniej spędziłby pod nią cały dzień? - Jeszcze chwilkę – mruczymy do siebie i zapadamy w przyjemną drzemkę. W końcu nerwowo zrywamy się z łóżka, wyrzucając sobie, że znowu zaspaliśmy i pewnie spóźnimy się do pracy! Znowu! A przecież przebudzenie może wyglądać zupełnie inaczej.

Mroźny poranek za oknem, a w sypialni cieplutko. Zamiast naciągać kołdrę przeciągamy się i pełni energii rozpoczynamy dzień. Przy okazji możemy też zaoszczędzić nieco grosza. Chodzi przecież o to, żeby było ciepło. Choć nie mamy wpływu na aurę, mroźną i deszczową jesienią i zimą, możemy sami decydować o tym, jaka atmosfera panuje w naszych mieszkaniach.

Zaprogramuj ciepło

Współczesna technika oferuje całą gamę urządzeń, sterujących temperaturą w pomieszczeniach. Tak właśnie działają produkty marki Auraton. Programuje się je w taki sposób, by regulowały temperaturę do naszych potrzeb w zależności od rytmu prowadzonego przez nas życia. Oprócz komfortu, jaki dzięki temu możemy zapewnić sobie sami, oszczędzamy też na ogrzewaniu, a co za tym idzie, na rachunkach. Bo przecież czy jest sens ciągłego ogrzewania mieszkania, gdy przebywamy poza nim? A z drugiej strony, czyż nie przyjemnie jest wejść do ciepłego pokoju po powrocie z pracy? Wszystko to można precyzyjnie zaprogramować dzięki elektronicznym regulatorom.

Bez rozbijania ścian

Na rynku dostępne są urządzenia regulujące pracą kotła CO za pomocą przewodów oraz drogą radiową. To drugie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też montaż nie stanowi problemu. Nie trzeba bowiem kuć ścian, by zamontować w nich przewody do sterowania impulsem. Dzięki temu istnieje też możliwość przemieszczenia urządzenia w budynku.


Choć nie mamy wpływu na pogodę możemy sami decydować o tym, jaka atmosfera panuje w naszych mieszkaniach

Sterowniki pomp regulują pracę pomp wodnych w układach CO i CUW (ciepłą wodą). W zależności od modelu, urządzenie zapobiega poceniu się boilera, czy też zamarznięciu wody podczas wysokich mrozów. Bardzo przydatny, o ile nie niezbędny do sprawnego funkcjonowania układu CUW jest czasowy wyłącznik, niewielkie urządzenie, cyklicznie załączające lub rozłączające gniazdko elektryczne.

Nie trać energii

Sporym udogodnieniem jest montaż bezprzewodowych sterowników przy grzejnikach (termostatów). To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie nadające się do mieszkań w blokach i domów wielorodzinnych. Bezprzewodowy regulator steruje temperaturą nawet ośmiu grzejników jednocześnie. Co więcej, taki system można wyposażyć dodatkowo w czujnik otwarcia okna, dzięki któremu podczas wietrzenia pomieszczeń nie będziemy niepotrzebnie tracić energii.