Jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domu, miejsce w którym skupia się jego życie - salon. W odróżnieniu od sypialni to przestrzeń nie tylko dla nas, ale również dla gości. Zadbajmy o to, abyśmy zarówno my jak i oni czuli się w nim jak najlepiej. Oprócz wystroju, który tworzy klimat, niezwykle istotnym elementem komfortu, jest właściwie dobrany system grzewczy, dlatego powinniśmy pomyśleć o nim już na etapie projektowania.

Ciepło i estetyka w sercu domu
Ogrzewanie, oprócz hydrauliki i elektryki jest jednym z najważniejszych elementów, zapewniającym sprawne funkcjonowanie domu jako całości. Planując i aranżując strefy mieszkania warto zastanowić się nad wyborem miejsc, w których zainstalujemy grzejniki. To niezwykle istotne nie tylko w wymiarze praktycznym, ale również estetycznym.

Salon: futuryzm w połączeniu z funkcjonalnością
Z uwagi na to, że w salonie skupia się życie domu funkcjonalność tego pomieszczenia powinna iść w parze ze szczególną dbałością o jego wystrój. Ostatnio coraz bardziej modny w aranżacji wnętrz jest futuryzm. Ten wywodzący się z Włoch kierunek odnosi się do przyszłości (z łac. futurus - przyszły). Źródłem natchnienia i fascynacji futurystów była prężnie rozwijająca się cywilizacja z początków XX stulecia. Wspomniany nurt coraz silniej zaznacza swoje akcenty w stylizacji pomieszczeń. Nadając mu ton pełen nowoczesności i prostoty. Wielbiciele futurystycznego stylu powinni zwrócić uwagę na grzejniki włoskiego producenta firmę Fondital, Nova Florida. Ich nowatorski i harmonijny design sprawia, że potrafią w niespotykany sposób połączyć elegancką klasykę z prostotą i minimalizmem. Szczególna dbałość o estetykę grzejników Fondital i Nova Florida sprawia, że stały się one elementem dekoracyjnym, wpływającym na piękno i komfort wnętrza. Taki jest grzejnik dekoracyjny Garda S90 (Fondital). Zaprojektowany dla nowoczesnych trendów łączy w sobie estetyczną formę z nowoczesną technologią. Jest produktem awangardowym, ale jednocześnie pozostający w spójności z narzuconym stylem wnętrza. Jego główną cechą jest pionowe wydłużenie, które pozwala na wykorzystanie również bardziej ograniczonych przestrzeni np. na poddaszu. Powierzchnia grzejnika jest idealnie gładka i błyszcząca dzięki dwuetapowemu lakierowaniu. Każdy element został pomalowany ze wszystkich stron co pozwala na swobodne rozkręcanie i skręcanie zestawów, tworząc moduły, które idealnie można dopasować do pomieszczenia pod względem jego mocy cieplnej. Dostępny jest w siedmiu wariantach – rozstawy od 900 mm do 2000 mm.

By ogrzewać upiększając mieszkanie
Jednak futuryzm to nie tylko nowoczesność w wymiarze estetycznym, ale także funkcjonalnym. Niekwestionowane zalety nowoczesnej technologii grzejników Fondital i Nova Florida sprawiają, że deklasują one tradycyjną, przestarzałą technologię. Do ich zalet należą: znacznie lepsza wydajność instalacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami, ograniczone zużycie energii, niska inercja termiczna i szybkość osiągnięcia optymalnego działania w pomieszczeniach. Grzejnik aluminiowy Garda S/90 może współpracować ze wszystkimi typami instalacji, co eliminuje problemy w montażu. Szybka reakcja na zmiany zapotrzebowania ciepła w instalacji nazywana inercją cieplną, sprawia, że urządzenia te szybko dostosowują się do zmian temperatury otoczenia. Jeśli budynek spełnia wymagania izolacyjności termicznej, za pomocą aluminiowych grzejników można uzyskać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu w ciągu 6 do 10 minut. Aluminium dobrze przekazuje ciepło, w efekcie czego można produkować urządzenia zajmujące mniej miejsca i generujące mniejsze koszty eksploatacyjne. Wysoką wytrzymałość, trwałość i niezawodność potwierdza 10-letnia gwarancja.

Dzięki harmonii i lekkości kształtów grzejniki Fondital stały się elementem dekoracyjnym wpływającym na piękno i komfort wnętrza.

Fondital S.p.A. - www.fondital.it


Źródło: ''