Targi Energooszczędnego i Ekologicznego Ogrzewania, Wentylacji i Klimatyzacji CIEPŁO wraz z Targami Energetyki i Ochrony Środowiska ECOENERGIA odbedą się w Gdańsku w dniach 7-9 maja 2002 r.

Kilkudziesięciu wystawców zapowiedziało swój udział w rozpoczynających się 7 maja Targach Energetyki i Ochrony Środowiska ECOENERGIA oraz Targach Energooszczędnego i Ekologicznego Ogrzewania, Wentylacji i Klimatyzacji CIEPŁO.
Targi Energetyki i Ochrony Środowiska ECOENERGIA to prestiżowa impreza uznana za znakomite forum wymiany informacji technicznych i finansowych dla tych, którzy rozpoczęli lub zamierzają rozpocząć w energetyce nowe proekologiczne inwestycje, okazja do zaprezentowania ofert wiodących technologii, urządzeń i maszyn w zakresie ochrony środowiska.
Targi Energooszczędnego i Ekologicznego Ogrzewania, Wentylacjibi Klimatyzacji CIEPŁO to specjalistyczna impreza służąca prezentacji i promocji urządzeń, systemów i technologii stosowanych w energetyce cieplnej, oraz usług związanych z projektowaniem, produkcją i eksploatacją tych urządzeń i systemów.
Targi CIEPŁO i ECOENERGIA od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających. Stabilna liczba uczestników targów i fakt, iż jest wśród nich 70 procent stałych gości naszej imprezy, najlepiej świadczą o tym, że warto brać w nich udział. Kompleksowa oferta targowa oraz wysoki poziom sympozjum i seminarium towarzyszących targowej ekspozycji powodują, że impreza pozwala na przegląd najważniejszych dla branży zagadnień. Żaden inny sposób jak udział w targach nie stwarza możliwości tak efektywnego, bezpośredniego kontaktu pomiędzy producentem, dostawcą a użytkownikiem i klientem, ani porównywalnych warunków uzyskania informacji i wymiany doświadczeń. Ważny aspekt targów to także spotkania biznesowo – środowiskowe uzupełniające część oficjalną.
Tematem tegorocznego sympozjum będą: "Nowoczesne rozwiązania systemów ciepłowniczych". Program przygotowywano we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie oraz Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska współorganizatorów imprez. Wśród poruszanych tematów znajdą się min.:
• ekologiczne wymagania Unii Europejskiej w odniesieniu do energetyki i ciepłownictwa;
• polskie doświadczenia prywatyzacyjne w energetyce i ciepłownictwie.
Drugą ważną imprezą towarzyszącą będzie Seminarium pn. "Odnawialne źródła energii w planowaniu energetycznym" przygotowane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii. Tematyka seminarium będzie dotyczyć pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych min. z estrów olejów rzepakowych, słomy i drewna w aspekcie ekonomicznym i technologicznym.
Podczas targów odbędzie się również konferencja Dyrektorów Technicznych Polskich Elektrowni.
Na targach przyznawane są prestiżowe nagrody: o Bursztynowy Medalion Targów CIEPŁO oraz ZŁOTA ECOENERGIA 2002.
PROGRAM TARGÓW
7 maja (wtorek) godz. 10.00-17.00
11.00 Uroczyste otwarcie Targów CIEPŁO i ECOENERGIA 2002
12.30 Konferencja prasowa
14.00 -17.00 Sympozjum "Nowoczesne rozwiązania systemów ciepłowniczych" Sesja I
8 maja (środa) godz. 10.00-17.00
11.00 – 14.00 Sympozjum "Nowoczesne rozwiązania systemów ciepłowniczych” Sesja II
14.30 Posiedzenie Rady Programowej. Sympozjum
11.00 - 17.00 Seminarium "Odnawialne źródła energii w planowaniu ergetycznym”
11.00 – 15.00 Prezentacje firm
9 maja (czwartek) godz.10.00-16.00
11.00 - 13.00 Prezentacje firm
16.00 Zamknięcie Targów CIEPŁO i ECOENERGIA 2002
Targi czynne w godz.:
wtorek, środa - 1000-1700
czwartek - 1000-1600

Komentarze

  • Ciekawostka przyrodnicza

    Czy istnieje onergooszczędne ogrzewanie? System grzewczy musi dostarczyć tyle ciepła ile nam uciekło i może tylko być lepiej lub gorzej sterowelny. Energię mogą oszczędzać tylko izolacje termiczne, okna, wetylacje z odzyskiem ciepła, krany z detektorami ruchu itp. Napewno nie Junkersy czy Vissemany. Wszelkiego atoramentu pompy ciepła czy baterie słoneczne przy dobrej izolacji (min 20 cm wełny w podłodze,ścianie i dachu) też nie mają co szukać, bo okres zwrotu inwestycji przekracza trwałość.
    Ps. Jetem ciekawy kiedy zobaczę np TARGI IZOLACJA 200...