Podążając za modnym w ostatnim czasie tematem energetycznej efektywności w budownictwie, coraz częściej chcemy wiedzieć, z jakim zużyciem energii, a w konsekwencji i jakimi kosztami powinniśmy się liczyć po budowie czy kupnie domu. Bardzo istotna jest więc świadomość, że największe zużycie energii wiąże się z ogrzewaniem, a największe straty ciepła (nawet 40%) wywołują nieszczelne okna.

Jednym z rozwiązań poprawiającym efektywność energetyczną domu jest zastosowanie energooszczędnych okien Thermic 90, dostępnych w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Okna Thermic 90 wykonane są z 6-komorowego profilu o szerokości 90 mm. Między innymi dzięki temu współczynnik izolacyjności cieplnej „U” jest niższy nawet o 0,4 W/m2K w porównaniu z innymi oknami. W Thermic 90, podobnie jak w innych profilach OKNOPLAST-Kraków ścianki zewnętrzne są grubości 3 mm, a komory szerokości od 5 mm. W Thermic 90 zwiększona została jednak liczba komór.

Okno Thermic 90 wykonane zostało z 6-komorowego profilu, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania domu. Osiągnięcie najwyższych parametrów izolacji cieplnej możliwe jest również dzięki specjalnej konstrukcji okien oraz zastosowanej w ramie wkładce termicznej. Energooszczędne właściwości okna zapewnia również potrójny pakiet szybowy, który cechuje się takimi właściwościami jak:

- Szerokość 40-44 mm,
- Współczynnik przenikalności cieplnej szyby nawet U=0,6,
- Dwie komory wypełnione argonem.

Co więcej, zmniejszenie strat ciepła o ok. 10% oraz zminimalizowanie zjawiska roszenia szyb jest możliwe dzięki zastosowanej w oknach Thermic 90 specjalnej Termoramce ze stali szlachetnej.

Zaawansowany technologicznie pakiet trzech uszczelek wykonanych z materiału EPDM zastosowanych w oknie Thermic 90 zapewnia ochronę przed zimnem, wilgocią i przepływem powietrza. Gwarantuje również szczelność okien oraz izolację akustyczną. Do głównych cech okien Thermic 90 należą więc:

- Wysokie parametry izolacyjne,
- Klasyczne wzornictwo,
- Ochrona przed zimnem oraz wilgocią,
- Większa izolacja akustyczna,
- Obniżony współczynnik przenikania ciepła U o ponad 30%.

Istotny jest również fakt, że w przypadku okien Thermic 90, które wykonane są w najwyższej klasie profili „A”, kluczowy jest ich montaż. Powinien on zawierać takie czynności jak np. ocieplenie nadproży czy osadzenie parapetów, które także mają duży wpływ na ograniczenie strat ciepła i podniesienie klasy energetycznej budynku.

Źródło: OKNOPLAST-Kraków - www.oknoplast.com.pl OKNOPLAST-Kraków rozpoczął działalność w 1994 roku i produkuje nowoczesne okna i drzwi z PVC oraz aluminium. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Składa się z centrum logistyczno-biurowego oraz kompleksu produkcyjnego o powierzchni 12 tys. m2. W 2007 roku sprzedaż firmy przekroczyła 610 tysięcy jednostek okiennych, a liczba Klientów sięgnęła ponad 650 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy ekologii. Firma dokłada wszelkich starań, aby odpady takie jak szkło, plastik, metal i różnorodne opakowania, były przetwarzane i nie obciążały środowiska.

Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie OKNOPLAST-Kraków, m.in. Złoty Laur Klienta 2008 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2008 – nagroda przyznana firmie już po raz szósty, certyfikat Euro Leader 2008 czy tytuł Solidnej Firmy 2007.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga są: Stowarzyszenie „U Siemachy”, Fundacja „Dzieci Niczyje”, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Monar-Markot i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Koliber”.