Ruszyła kolejna edycja konkursu Płomień roku, organizowanego co roku przez kwartalnik Świat kominków. Wśród nominowanych w kategorii Polski Produkt Roku znalazł się System Ogrzewania Kominkowego Cieplik firmy Dospel. Został on tak zaprojektowany, aby umożliwić lepsze zużytkowanie ciepła kominkowego.


Informacja prasowa - maj 2009
Konkurs Płomień Roku to z pewnością jedno z ciekawszych wydarzeń branży budowlanej i energetycznej. Rozdaniu nagród w czerwcu towarzyszy zwykle część konferencyjna, podczas której wypowiadają się specjaliści z branży. Tegoroczna impreza będzie się odbywać w szczególnych okolicznościach, bowiem wydłużyła się lista kategorii, w których będą oceniani uczestnicy. Do konkursu stają nie tylko firmy oraz jej produkty, lecz także wydarzenia. Już tradycyjnie wybrany zostanie także Dym roku, czyli zjawisko niekorzystne dla całej branży. W odświeżonym spisie 10 kategorii figurują między innymi Polski Produkt Roku, Mała i Średnia Firma Roku czy Wydarzenie Zagraniczne Roku. Do kategorii Polski Produkt Roku 2008 zakwalifikowało się 10 firm, między innymi firma Dospel wraz z innowacyjnym Systemem Ogrzewania Powietrznego Cieplik.


System Cieplik - ciepło w parze z oszczędnością

System Cieplik firmy Dospel to postęp w dziedzinie energooszczędności. Ciepło spalin, które zwykle uchodzi kominem do powietrza zewnętrznego, teraz może być zużytkowane do ogrzewania domu przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów na energię grzewczą.
Cieplik umożliwia rozprowadzanie powietrza ogrzanego w kominku po wszystkich pomieszczeniach w budynku. System składa się z wentylatora Piramida KOM, filtra powietrza, przewodów elastycznych Termofleks oraz zestawu zakończeń. Ustawienie temperatury na pożądanym poziomie umożliwia elektroniczny regulator obrotów wentylatora oraz anemostaty, otwierane w zależności od potrzeb. Bezawaryjną pracę systemu zapewnia budowa wentylatora, który został wyposażony w perforowaną obudowę oraz chłodzące śmigło aluminiowe, zabezpieczające zespół łożyskowy i uzwojenie silnika przed przegrzaniem. Filtr powietrza składa się z kilku warstw stalowych siatek i efektywnie uzdatnia powietrze, chroniąc jednocześnie wentylator kominkowy przed uszkodzeniem. Przewody Termofleks do montażu w stropie posiadają dwie warstwy izolacji termicznej, dzięki czemu ograniczają poziom hałasu i redukują straty ciepła. Tak zaprojektowany System Ogrzewania Kominkowego umożliwia uzyskanie pożądanej temperatury powietrza wewnątrz domu przy niskim koszcie oraz służy użytkownikom przez długie lata.

Dystrybutor: Dospel Sp. z o.o., ul. Główna 186, 42-280 Częstochowa, www.dospel.com

Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 50 krajów świata.