Firma Selena - producent systemów dociepleń Tytan Professional EOS Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny, Samoczyszczący/perlisty - została patronem trzeciej edycji akcji "Cieplejszy dom - to się opłaca", w ramach której propagowane są idee energooszczędnych domów. Akcja przeprowadzana jest na łamach miesięcznika "Murator" oraz portalu www.murator.pl

W pierwszej edycji akcji, właściciele starych budynków mogli znaleźć porady, w jaki sposób modernizować dom, by płacić mniej za ogrzewanie. Celem drugiej edycji było przekonanie inwestorów, że warto budować dom cieplejszy, niż wymagają tego przepisy.

W obecnej - trzeciej edycji akcji "Cieplejszy dom - to się opłaca" na konkretnych przykładach zostanie pokazane, jak zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do jego ogrzania. W kwietniowym numerze Muratora zaprezentowane zostaną projekty domów energooszczędnych, a w kolejnych numerach ukażą się m. in. porady dotyczące eksploatacji domu energooszczędnego, zasady pozwalające ograniczyć ucieczkę ciepła i zmniejszyć koszty ogrzewania oraz sposoby unikania mostków termicznych. Tradycyjnie akcji "Cieplejszy dom - to się opłaca" towarzyszy konkurs, w którym do wygrania są materiały na ocieplenie domu – m. in. chemia budowlana Tytan Professional EOS Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny lub Samoczyszczący/perlisty (zaprawa klejowa, zaprawa klejowo-szpachlowa, grunt, tynk cienkowarstwowy, farba). Łączna wartość nagród to 70.000 zł.

Trzecia edycja akcji "Cieplejszy dom - to się opłaca" będzie trwała do końca marca 2008 roku. Jej patronami, oprócz firmy Selena, są: Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Termo Organika, firma Wienerberger oraz Jezierski.

Tytan Professional EOS to trzy systemy profesjonalnych produktów do ociepleń ścian zewnętrznych: Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny i Samoczyszczący/perlisty. W skład każdego systemu wchodzą: zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania warstwy izolacyjnej i zatapiania siatki, grunt do sytemu, tynk cienkowarstwowy, farba elewacyjna. W zależności od cech, jakie chce się uzyskać, w technologii produkcji danego systemu używa się kombinacji specjalistycznych składników o optymalnie dobranych parametrach. Pozwala to osiągnąć przez system przypisane mu cechy tj. elastyczny i wytrzymały, oddychający i naturalny lub samoczyszczący i perlisty.

System Tytan Professional EOS posiada nieograniczone możliwości kolorystyczne, kolor farby nanoszonej na tynk lub kolor tynku barwionego w masie wybierany jest ze wzornika kolorów, jest również możliwość wykonania niepowtarzalnego koloru pod indywidualne zamówienie.

Selena w Polsce

Marka Tytan Professional uzyskała nagrodę Budowlanej Marki Roku 2006 w kategorii pian i silikonów. Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006, przyznana na Targach Budma 2007 jest odzwierciedleniem najwyższej jakości marki, znajomości marki, jej dostępności w tradycyjnym kanale dystrybucji oraz częstotliwości jej wyboru przez klientów.

Selena jest międzynarodowym producentem i dostawcą szerokiej gamy produktów chemii budowlanej przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców jak i użytkowników indywidualnych. W ofercie firmy znajdują się piany poliuretanowe, silikony, akryle, kleje, uszczelniacze, impregnaty do murów, środki dekarskie, środki do impregnacji drewna, taśmy budowlane, folie dachowe oraz system ociepleń budynków EOS.

Sprzedaż jest prowadzona przez grupę 14 spółek handlowych Seleny w Brazylii, Bułgarii, Czechach, Finlandii, Kazachstanie, Korei Południowej, w Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, na Ukrainie, w USA, na Węgrzech i we Włoszech.

Od roku 1999 swoje produkty firma dostarcza do ponad 50 krajów na całym świecie. Produkuje je 7 nowoczesnych, doskonale wyposażonych zakładów: 4 fabryki piany poliuretanowej zlokalizowane w Polsce, Korei Południowej i Brazylii, 2 fabryki uszczelniaczy z siedzibą w Polsce i we Włoszech oraz 1 fabryka klejów w Polsce. W Polsce firma Selena jest liderem na rynku pian poliuretanowych i uszczelniaczy (ponad 30% udział). Kluczowym elementem strategii Seleny jest jakość, którą potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. Godło Teraz Polska w XIII Edycji Konkursu dla piany montażowo-uszczelniającej Tytan.

Źródło: Firma Selena