Odpowiednia aranżacja poddasza pozwala uzyskać w domu dodatkową przestrzeń mieszkalną, która często ma wyjątkowy charakter. Aby cieszyć się jednak relaksującymi chwilami w zimowych miesiącach, warto zadbać o jego właściwe ocieplenie. Do tego celu doskonale nadaje się nowy specjalistyczny produkt w portfolio firmy Soudal – klej do folii budowlanych Vapourseal. Ten jednoskładnikowy produkt stworzony został na bazie żywic syntetycznych i jest idealny do wykorzystania w paroszczelnych połączeniach wszelkiego typu membran i folii paroizolacyjnych. Pozwoli on zastąpić używane powszechnie zszywki, które „kaleczą” folię ochronną przy jej mocowaniu. W ten sposób Vapourseal zapewni skuteczniejsze uszczelnienie warstwy termoizolacyjnej.

Ciepła zima na poddaszu
Ekspert od paroszczelnych połączeń
Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. W wykorzystaniu tej przestrzeni kluczowa jest funkcjonalność oraz komfort, który zapewnić można poprzez dobór odpowiednich materiałów izolacyjnych. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ pomieszczenia na poddaszu są umiejscowione bezpośrednio pod dachem, a więc zapewnienie tam właściwej temperatury ma zasadniczy wpływ na możliwość ich użytkowania. Równie istotną kwestią jest także zabezpieczenie pokojów zlokalizowanych pod dachem przed zawilgotnieniem, a więc zapewnienie suchości warstwie izolacyjnej wełny mineralnej. Należy więc zadbać o właściwe ocieplenie poddasza, które pozwoli także zminimalizować straty ciepła w tej części domu, co może w znaczący sposób wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie. Jeśli więc w zakresie termoizolacji popełnimy błędy, ich konsekwencje odczujemy właśnie zimą, a poddasze „przywita nas” chłodem i wilgocią.

Vapourseal – klej o wielu zastosowaniach

Vapourseal - neutralny chemicznie klej o właściwościach uszczelniających stworzono z myślą o wykonywaniu paroszczelnych połączeń zróżnicowanych typów membran oraz folii paroizolacyjnych z materiałami takimi jak: PE, PA, PP, EPDM, PVC i aluminium, ze sobą i wszelkiego typu podłożami budowlanymi. Charakteryzuje się on ponadto bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych czyli: tynku, cegły, karton-gipsu, betonu komórkowego, drewna i materiałów izolacyjnych. Swoje właściwości Vapourseal zachowuje także w przypadku materiałów porowatych oraz wilgotnych.

Wykonywanie prac z jego pomocą ułatwia także fakt iż klej jest trwale elastyczny nie ścieka z powierzchni pionowych, a także nie wymaga dodatkowych primerów i gruntów. Stanowi on także doskonały materiał do klejenia taśm okiennych w systemie trójwarstwowego montażu okien Soudal Window System. Dzięki swym uniwersalnym właściwościom sprawdzi się także w tworzeniu paroizolacyjnego uszczelnienia elementów konstrukcyjnych np. w budownictwie szkieletowym i energooszczędnym oraz w domkach kanadyjskich. Co więcej produkt nadaje się również do izolacji foliowej pod wylewkami posadzkowymi.

Pojemność: 310 ml
Sugerowana cena detaliczna: około 25-27 zł


Źródło: ''