Najwygodniejsze rozwiązanie polecane w domach jednorodzinnych, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże, bądź jest ona pobierana w kilku miejscach jednocześnie – stojące wymienniki Delfin przeznaczone do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Dedykowane do współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów centralnego ogrzewania, z siecią c.o., lub z kolektorami słonecznymi. Już od września dostępne w hurtowniach Grupy SBS.

Ciepła woda zawsze dostępna - nowe wymienniki stojące Delfin
Wymienniki stojące Delfin przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów oraz innych budynków wyposażonych w niskotemperaturowe kotły wodne dowolnego typu. To najwygodniejsze rozwiązanie polecane w domach jednorodzinnych, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże, bądź jest ona pobierana w kilku miejscach jednocześnie. Niezbędne dla komfortowego korzystania z ciepłej wody w łazience i kuchni – szczególnie przydatne dla rodzin 2+2 i większych, w których poranny ruch w łazience powoduje, że szybki dostęp do ciepłej wody dla kilku osób równocześnie jest konieczny.

Wymienniki Delfin produkowane są w dwóch wariantach konstrukcyjnych - z jedną wężownicą - o pojemności 150 lub 220 litrów, lub z dwiema wężownicami - o pojemności 250 lub 300 litrów. Wymienniki mogą współpracować z każdym rodzajem kotłów centralnego ogrzewania, a także z siecią c.o. lub z kolektorami słonecznymi. Jest to ekonomiczne i wydajne rozwiązanie, dzięki któremu ciepła woda jest tania i zawsze dostępna. Opcjonalnie przewidziana jest również możliwość zamontowania grzałki elektrycznej. Wymienniki o pojemności 220, 250 i 300 litrów przystosowane są do instalacji w pomieszczeniach o utrudnionym dostępie (bez problemu można wnieść je do pomieszczeń z otworem drzwiowym o szerokości już od 70 cm).

Wśród nowości znajdują się również wymienniki Delfin dedykowane do współpracy z systemami solarnymi. Dwie niezależne wężownice spiralne zamontowane w tych wymiennikach umożliwiają przyłączenie dwóch źródeł zasilania o odmiennych czynnikach grzewczych, takich jak np. niskotemperaturowy kocioł wodny c.o. oraz kolektory słoneczne z czynnikiem grzewczym na bazie glikolu.

Zbiorniki ciśnieniowe w wymiennikach Delfin wykonane są z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją i zapewnia czystą, zdrową wodę. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym zbiorników jest anoda magnezowa – mówi Grzegorz Zuchmański z Grupy SBS - Zapewnia to wymiennikom długą żywotność oraz bezawaryjne funkcjonowanie. Skuteczna izolacja z pianki polistyrenowej o grubości 70 lub 100 mm zwiększa ekonomiczność eksploatacji, a płaszcz z blachy lub z tkaniny typu skay zapewnia estetyczny wygląd.

Całość oferty dostępna w ponad 160 punktach sprzedaży, będących hurtowniami Grupy SBS.